Wpis z mikrobloga

Miałem od zawsze na Facebooku wpisane swoje fikcyjne dane. Wczorajszego dnia dostałem w końcu informacje jak i inni informującej mnie o potrzebie wpisania prawdziwych danych. Pojawiła się też opcja wgrania skanu dowodu osobistego. Do czasu podania prawdziwych danych i ich zweryfikowania dostęp do konta mam zablokowany. Taka tam procedura Facebooka. Jako że nie zamierzam akurat tam podawać swoich prawdziwych danych i miałem jakieś fikcyjne konto z ilustracją muchy i nazwą "osiadła mucha" wysłałem im taki oto skan.
Ciekawe jaka będzie odpowiedź ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Kogo wołać?

#heheszki #facebook #internet #fb #ciekawostki #grafika
Bunch - Miałem od zawsze na Facebooku wpisane swoje fikcyjne dane. Wczorajszego dnia ...

źródło: comment_LfuD1CqQjND7rA29BuHapJXXK6jM3KBx.jpg

Pobierz
  • 40
@katinka: ale czym jest facebook, aby nas legitymować? Dobrze zrobił, wg mnie się nie łapie na ten paragraf, bo fb to zadna instytucja by żądać prawdziwych dokumentów tożsamości. Tym pytaniem liczą tylko i wyłącznie na dobrą wolę, tu się z nią nie spotkali i tyle, nie rozpatrywał bym tego w kategorii przepisów prawa tylko jakis wewnętrznych małoznaczących regulaminów.
Dobrze zrobił, wg mnie się nie łapie na ten paragraf, bo fb to zadna instytucja by żądać prawdziwych dokumentów tożsamości.


@prawdziwek: Paragraf jest jasny - kto dla osiągnięcia korzyści .... bla bla bla. Nie ma nic o instytucjach uprawnionych do legitymowania. Mówi o posługiwaniu się sfałszowanym dokumentem, żeby osiągnąć jakąś korzyść. Jan Kowalski, od którego kupujesz samochód, to też żadna instytucja i nie ma uprawnień do legitymowania cię, ale spisując z
@katinka: cytujesz paragrafy więc nie mam z Tobą szans:p podpowiedz mi jeszcze, czy to się "ściga z urzędu"? Czy trzeba czekać aż hindus sprawdzający fotki poczuje się oszukany fotomontażem i wytoczy sprawę w Polskim sądzie?
@Bunch: Ja też nie mam prawdziwych danych, dla beki czasem ustawiam urodziny raz w miesiącu, a debile lajkują i życzenia piszą xDD
Skąd Ci się takid cudo z weryfikacją wzięło?
@QBA__: Nie wiem, może dlatego że mam fanpejdź swojej strony i on ma jakieś tam zainteresowanie? A że nie da się utworzyć proifilu strony bez 'włąsnego' konta to pewnie tak doszli. No ale nie wiem czy to ma sens, czy doszli tak czy owak. Przecież nie wiem jakie mają metody działania i co nimi kieruje. Może po prostu losowa weryfikacja.

Druga sprawa.

Mam konto swoje na FB, z niego utworzyłęm konto
Mała aktualizacja - odrzucili.
Co więcej, wyczytałem, że chcą dodatkowo WIEK, koniecznie dowód z ukazaniem WIEKU. Tak aby zgadzał się z tym podanym w profilu (a ja też miałem fałszywy).
podpowiedz mi jeszcze, czy to się "ściga z urzędu"? Czy trzeba czekać aż hindus sprawdzający fotki poczuje się oszukany fotomontażem i wytoczy sprawę w Polskim sądzie


@prawdziwek: Ściga się z urzędu - aczkolwiek musiałby ktoś na ciebie "donieść", w tym wypadku Hindus złożyć zawiadomienie do prokuratury, bo inaczej jak niby prokurator ma się o tym dowiedzieć ;-)

Tak jak pisałam, nie sądzę, żeby się w to bawili, jeszcze tego brakowało żeby