Wpis z mikrobloga

Neuropa i 4konserwy mają jedną wspólną rzecz, zakute łby.


@Reeej: zakuty łeb może mieć co najwyżej ten, kto stygmatyzuje lekko ponad tysiąc osób z powodu... Właściwie nie wiadomo z jakiego powodu. Ponieważ ktoś śmie mieć inne poglądy od ciebie, czy może dlatego, że w ogóle ma jakieś poglądy i wyraża swoje zdanie na forum publicznym?
@Kampala: Jakie poglądy? Dla mnie każdy może mieć dowolne poglądy i nic mi do tego.

Chodziło mi o to, że członkowie tych grup mają klapki na oczach. Generalizowanie, wrzucanie wszystkich do jednego wora i jakieś debilne poczucie dumy z tego powodu, to tam codzienność.

Popatrz na @Holiday, lekką ręką nazwał kilka tysięcy osób nacjonalistami i faszystami. Naprawdę nie widzisz w tym zachowaniu niczego dziwnego?

Albo cała ta pseudo wojna na
@Reeej: może nie mam racji, ale ja we wpisie OP widzę tylko żart z lekkim nacechowaniem politycznym, a nie rzeczywiste kategoryzowanie wykopowiczów jako faszystów. Zresztą, zazwyczaj staram się nie wyciągać zbyt pochopnych wniosków z treści humorystycznych i myślę, że takie działanie (a może raczej niedziałanie ;) ma sens.

Też tutaj oczywiście generalizuję, ale jest to dosyć mała grupa i odsetek osób, których te zachowania nie dotyczą, jest dosyć niski.


@Reeej:
@zakowskijan72: bo co lewaki moga zrobic bez argumentow? Nie moga wkleic artykulu o dobrym muzumaninie ktory sie zaklimatyzowal, prowadzi biznes, pomaga biednym (bezwzgledu na wiare)
Nie moga podac statystyk odnosnie przestepczosci/osob pracujacych.
Nie moga napisac o marnych mieszkaniach socjalnych ktore imigranci wyremontowali, wysprzatali okolice. Jest wrecz odwrotnie.
Nie moga napisac ze imigrantki sa gwalcone przez miejscowych...

Moga zrobic dwie rzeczy:
1. Nawolywac do obowiazku moralnego, niesienia bezinteresownej pomocy
(Co z tego