Wpis z mikrobloga

@MicAlv: Ten zestaw starczy mu na 4-5 lat...
@Pawel1342: nie ma sensu.

@Murzinio: @milczmen: Prosze bardzo, z dostępnych podzespołów, dwa dyskii, 970, a pozbywając się jednego dysku jest 3200
Albo wybierając referenta 970 mozna tez urwać.
A z kart mozna by jescze wybrać http://www.krsystem.pl/gigabyte_radeon_r9_390_8gb_ddr5_pcie_512bit_1dvihdmi3dp-item-38598.html
http://www.krsystem.pl/zotac_geforce_cuda_gtx970-item-35170.html

Morele to nie jest najtańszy sklep, a od tego krsystem pewnie są jeszcze tańsze.
ElCidX - @MicAlv: Ten zestaw starczy mu na 4-5 lat...
@Pawel1342: nie ma sensu.


...

źródło: comment_uMlGK7nZm04DHyygjIx9LuR0dbMzGEg0.jpg

Pobierz
@ElCidX: @Murzinio: @Pawel1342: @cysiutbg: @MicAlv:

A gdybym miał wymagania:

- do 3000zł
- komputer nie będzie strasznie piłowany, bardziej zależy mi żeby dłużej wytrzymał, bo za jakieś 3-4 lata będzie i tak służył tylko do przeglądania internetu
- słyszałem, że warto postawić system na SSD, ale bez problemu mogę trzymać większość aplikacji na HDD - czy starczy mi na to 128GB?

W skrócie - optymalny komputer do
@milczmen: jak kolega ma takie parcie na wymienianie swoich wyborów, to może by pomyśleć o jakiejś porządniejszej obudowie? W taką dobrą, porządnie wykonaną i stabilnie stojącą włożysz sobie jeszcze kilka przyszłych komputerów. Jako #rozowypasek mogę zarekomendować fractal design, bo są imo przepiękne, a i jakość trzyma poziom :>
@ElCidX: Będę, ale raczej nie wymagam żeby gry za te kilka lat chodziły mi na max detalach, jestem raczej niestety ślepy na take rzeczy i średnie detale wystarczają. #csgo, #skyrim i może pobieżne sprawdzanie jakichś nowości.
@milczmen: Masakra jak to stanęło w miejscu. W 2012 roku złożyłem pc też za 3,2k PLN, bez kupowania dysków i ma podobne osiągi. Lepsze CPU, gorsze GPU, RAM ten sam. Teraz złożyć coś do nowych gier to trzeba by ze 4,5k wyłożyć.
@ElCidX: DRR3 1333mhz kojarzy mi się bardziej z laptopami, po dorzuceniu 60zł miałbyś 2400mhz, ale do tej budżetowej płyty takich nie włożysz. Procesor dość przeciętny, bez potencjału.