Wpis z mikrobloga

Kukam sobie na stronę PKP, przechodzą do zakładki ze zniżkami do biletów a tam stoi "zniżka 37% - Karta Polaka". To ja sie pytam, #!$%@? mać, gorszy jestem od Ukraińca (tak wiem, że nie tylko ich to obejmuje, ale oni z tego korzystają na potęgę), że z samego faktu, że wywlecze pradziadka z lewego łoża i dostanie kartę Polaka to płaci mniej? Jakby nie starczyło, że dostają stypendia, nie uczą się i balują.
#!$%@?łem się
#pkp #ukraina #truestory
  • 27
  • Odpowiedz
@PieronWoBistDu: Ja nie mam karty polaka, ale znam typa który przyjechał do Polski i bezpłatne wejścia do muzeów są po to żeby poznawali Polską kulturę i szybko się asymilowali no i + te 37% co tu jest dziwnego że jest zniżka żeby mieli łatwiejszy start? Przecież i tak po kilku latach i tak dostają obywatelstwo i tracą wszystkie ulgi


także ból dupy o nic
  • Odpowiedz
@Aryo: tak w muzeum sie zasymiluja, wiec twierdzisz ze wladzio co go @tomasz-maciejczuk zadenuncjowal, w panstwowym muzeum na majdanku, wlasnie sie z nami asymilowal? latwiejszy start - a co wy k**wa opoznieni w rozwoju? od moich podatkow wara...
  • Odpowiedz
@PieronWoBistDu: Takie problemy wynikają z samej natury etatystycznego państwa. Tego samego argumentu mogę użyć mówiąc, że nie chcę w cenie czekolady, którą kupuję, płacić za edukację dzieci sąsiada, który jest niemiły i bije żonę.
  • Odpowiedz
@PieronWoBistDu: morda w kubeł i nie bulgocz, agencie Putina. Ile Ci zapłacono za ten post i podżeganie do nienawiści na tle narodowościowym!? Naszym obowiązkiem jest pomoc finansowa braciom z Ukrainy! Musimy w ten sposób zrekompensować im setki lat rzezi i niewoli, które im zgotowaliśmy w naszym państwie okupując ukraińskie miasta Kraków, Lublin i Przemyśl. Weź w ogóle skończ z tym nazizmem, agencie putinowski! ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@dziadzio: Czy przypadkiem tamten idiota nie miał zwykłej wizy studenckiej, a nie kartę polaka? @tomasz-maciejczuk:
bardziej w temacie to wołam.

@dziadzio: Ja wiem że hurr dur moje podatki etc. i że nie mam szans ciebie przekonać, ale weź pod uwagę plusy takiej ulgi.
  • Odpowiedz
tak w muzeum sie zasymiluja, wiec twierdzisz ze wladzio co go @tomasz-maciejczuk zadenuncjowal, w panstwowym muzeum na majdanku, wlasnie sie z nami asymilowal?


@dziadzio: Ale on nie miał Karty Polaka.

Jakby nie starczyło, że dostają stypendia, nie uczą się i balują.


@PieronWoBistDu: Ale bez sensu ten ból dupy że sie oburzasz o 37% znizke na kolej dla studentów z Karta Polaka skoro dzieki legitymacji studenckiej maja oni nawet 51% zniżki
  • Odpowiedz
@tomasz-maciejczuk A to Karty Polaka nie da się dostać będąc polakiem na Białorusi, Litwie, Kazachstanie czy Rosji skoro piszesz tylko o ludziach z niebieskim paszportem? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Aryo: majac karte Polaka - to obywatelstwo prawie w kieszeni - prawda? jak sama nazwa wskazuje posiadacz karty Polaka to Polak, Polak to obywatel Polski - gdzie jest zasada rownosci obywateli wobec panstwa? PKP, muzea i inne miejsca dajace ulgi, to nie sa prywatne firmy, czy sytuacja Polskich kolei jest az taka dobra, ze moga rozdawac kase na lewo i prawo? no nie wydaje mi sie...

Plusow takiej ulgi nie widze,
  • Odpowiedz
@dziadzio:

majac karte Polaka - to obywatelstwo prawie w kieszeni - prawda?


Prawie, procedura do obywatelstwa to mozolny i wieloletni proces, a karta polaka jest tak naprawdę kartą stałego pobytu na sterydach i i daje wolną rękę dla władzy na wypadek problemów lub kłamstwa np.

1 .gdy po otrzymaniu Karty Polaka jej posiadacz zachowuje się w sposób uwłaczający Rzeczypospolitej Polskiej lub Polakom (posiadacz Karty Polaka niezwłocznie zwraca Kartę Polaka konsulowi, który
  • Odpowiedz
@dziadzio: Posiadacz KP to nie jest jeszcze Polak. Zniżki na muzea maja mu ułatwic poznawanie historii. Sam widizałem jak para Ukriancow polskiego pochodzenia z dzieckiem dzieki Kartom Polaka była w muzeum AK.
Zniżki na kolej?Przeciez polski student tez ma zniżke nawet wyższa niż 37%.
Karta Polaka nie oznacza od razu obywatelstwa.
Nie wiem czy czasem po uzyskaniu prawa do stałego pobytu nie musza zdawac KP bo tak chyba mówiła jedna była
  • Odpowiedz
@Aryo: Glosuje, bo moj kraj, niestety jest pelen paradoksow i post-sowieckiej spuscizy...

Skoro wlasciciel KP nie jest Polakiem i nie jest obywatelem Polski, to jest cudzoziemcem, wiec co z Karta Niemca, Karta Bialorusina, Karta Pepiczka i Karta Uchodzcy, kazdego cudzoziemca mamy sponsorowac?
  • Odpowiedz