Wpis z mikrobloga

Mireczki, w radiowej Trójce w ostatnim tygodniu namawiano do oddawania krwi, więc chciałem Wam tylko przypomnieć z jakimi profitami zapisanymi w prawie się to wiąże. Możecie nabywać dużo taniej różne leki, a kwotę do oszczędzenia można sprawdzić online. Często są to bardzo duże kwoty. Po drugie macie możliwość korzystania ze wszelkich świadczeń zdrowotnych poza kolejnością. Jedna Mirabelka ostatnio o tym pisała i w pełni potwierdzam jej doświadczenia. Sam nie mogę oddawać krwi, natomiast z doświadczenia mojej rodziny wiem, że terminy na rezonans kurczą się z kilku miesięcy do kilku dni.

Więcej na ten temat możecie poczytać w tym artykule.

Z ogłoszeń parafialnych: Osoby, które chcą mnie o coś zapytać zamiast używać tagu #maszprawo proponuję mnie wołać o tak @LaudatorLibertatis. Dzięki temu osoby subskrybujące tag nie będą się wkurzać. Zasadniczym tagiem, pod którym można pytać o kwestie prawne jest #prawo, a pod #maszprawo wrzucam swoje autorskie wpisy.

-------------
#maszprawo - z języka przepisów na język polski o często spotykanych problemach prawnych.
-------------
Poprzednie wpisy:
1. Wzór umowy kupna sprzedaży samochodu zabezpieczający interesy kupującego.
2. Zmiany w prawie konsumenckim po 25.12.2014 r.
3. Konieczność spisywania umowy pożyczki przy pożyczaniu kwoty powyżej 500 zł.
4. Możliwość reklamowania wadliwego towaru nawet jeśli nie mamy paragonu.
5. Jak rozwiązać umowę powołując się na błędne przekonanie co do właściwości przedmiotu sprzedaży lub innych co do innych elementów stosunku prawnego.
6. Poradnik kupującego przez Internet. Część I: Jak zweryfikować kontrahenta?
7. Zakłócanie ciszy nocnej i uprawnienia interweniujących policjantów.
8. Poradnik kupującego przez Internet. Część II: Omówienie różnych podstaw prawnych umożliwiających podnoszenie roszczeń.
9. Alimenty na dziecko pełnoletnie.
10. Kampania Edukacyjna Tydzień Samochodu Używanego (poradniki dla kupujących).
  • 27
@Hubikusek: Wiem bo korzystałem, ale dla większości osób korzystających z państwowej służby zdrowia jest to nieosiągalne. Przecież każdy jak tylko może idzie na wizyty prywatnie i tak samo robi badania. To że w ramach prywatnych ubezpieczeń jest dobrze, to oczywiste.
@LaudatorLibertatis: Już sama legitymacja HDK sporo daje. Zapisywałem się na rezonans, dostałem termin bodajże na za tydzień, pacjentka za mną miała już termin odległy o 8 miesięcy.
A co do artykułu, dobrze zrozumiałem, że maksymalny czas na udzielenie świadczenia (będąc zasłużonym HDK) wynosi 7 dni? Nawet do lekarza, do którego czeka się 2 lata?
A co do artykułu, dobrze zrozumiałem, że maksymalny czas na udzielenie świadczenia (będąc zasłużonym HDK) wynosi 7 dni? Nawet do lekarza, do którego czeka się 2 lata


@magiczny_andrzej: Tak. Ma cię przyjąć po za kolejnością, a jeśli fizycznie nie może w dniu w którym przyszedłeś to do 7 dni. Tak jest według ustawy.