Wpis z mikrobloga

Mireczki z #bialystok, planuję odwiedzić waszą cudną mieścinę. Polecacie jakieś niszowe nieznane nieturystyczne miejscówki? Skąd dobrze widać gwiazdy albo jakąś panoramę nocą? Gdzie jest jakaś ciasna urokliwa uliczka albo zapomniany pomnik w którym nie wiadomo o co chodzi, tudzież inne takie klimaty?
  • 22
@baba_by_sie_jednak_przydala: znam gościa, luzik ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Axelio: pytałem o NIETURYSTYCZNE miejscówki. Nie interesują mnie raczej starówki, zoo, muzea i inne badziewia na wyciągnięcie ręki i zasypane ludźmi.
@cofko: @Vein: dzięki, widzę że miejscówka nawet ma świeżą skrzynkę na opencaching. Generalnie wpadam do kogoś miejscowego, ale wymyśliłem że sam też mu coś pokażę czego nie zna, co może być trudne. ;)
@Taiffun: powinno być na tej stronie co podałem, ale poprzechadzaj się po Bojarach, często tam sa uliczki, gdzie stoją dwa domu jedynie - i jeszcze masz tam zachowanie drewniane, prawie stuletnie domki (sam kiedyś w takim mieszkałem) - taka wieś w mieście :D Idziesz przez Kraszewskiego i skręcasz w boczne uliczki.
@Taiffun: to może ja pomogę:) warto przejść się Lipową aż do końca czyli do Pałacu Branickich, może i komercja ale chyba jedna z ładniejszych tras po mieście. Wędrówkę można przedłużyć idąc ulicą Warszawską a przechodząc przez park przy Teatrze Węgierki.

Fajna miejscówka jest też w parku Planty, ale nie w komercyjnej części a idąc główną aleją w kierunku ul Piastowskiej, trzeba przejść przez ulice po kładce i masz tam rezerwat. Nocą
@Taiffun: Powiem tak. Jeżeli chcesz takie rzeczy zobaczyć, na które białostoczanie nie zwracają nawet uwagi to polecam poszukać takich tabliczek przy budynkach z opisem budynku i jego historii. W niektórych miejscach są większe informujące, gdzie jakieś ciekawe można znaleźć budynki. Właściwie w całym centrum są a historia moim zdaniem ciekawa, biorąc pod uwagę, że chyba więcej niż połowa Białegostoku to było getto podczas II WŚ.