Wpis z mikrobloga

Jakie paliwo lejecie do 1.6 HDI?

Ja po tym jak jeździłem 1.5 dci, mam nawyk kupowania tylko i wyłącznie Vervy ON. Dci na vervie miał więcej mocy i nie miał problemów z wtryskami. W dodatku spalanie miał na vervie o tyle lepsze, że zwyczajnie nie opłacało kupować się tańszego paliwa XD

#pytanie #paliwo #samochody #motoryzacja #peugeot #citroen #volvo #ford #obrazekdlazwiekszeniaatencji
pogop - Jakie paliwo lejecie do 1.6 HDI?

Ja po tym jak jeździłem 1.5 dci, mam nawy...

źródło: comment_BY3Hht1vknuRb8PV6ej4KOlqt0JPpAHU.jpg

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
@pogop: tankuj na stacjach, gdzie kontrole nie wykazały nieprawidłowości.
Nie muszą to być stacje wielkich koncernów - u mnie w mieście najlepsza jakość ON jest na stacji, gdzie dystrybutory są z lat '90, nie umyjesz nawet szyby, a otoczenie jest mało zachęcające. No ale cena niska i paliwo dobre - wszystkie autobusy MZK na tym jeżdżą ;)
  • Odpowiedz
@pogop: ja leje od nowości (salonowy) tylko verve ON - mam 92k km, żadnych problemów z silnikiem, niskie spalanie - 5,2 trasa (120-140km), 6,2 - 6,4 miasto, ostatnio wymieniałem filtry - paliwowy po 2 latach jest nadal czysty, zero wody i parafiny. Samochód używany głównie po mieście, nadal zero problemów z filtrem cząstek stałych... i mam nadzieję, że nadal tak będzie :D

@TSoprano: nie uważam, żeby to była tylko reklama
  • Odpowiedz
@TSoprano: @WatchYourBack: @agnad: czy nie czaicie, że mam rzecz sprawdzoną na 1.5 dci, gdzie bez cienia ściemy, na vervie było znacznie lepiej ze spalaniem? Ponad litr na 100 km, palił na tańszym paliwie z orlenu i zamulał przy tym ostro. Z tego co wiem, to 1.9 tdi z 2005 r. kumpla ma zupełnie podobnie.
  • Odpowiedz
@Achacjusz: w końcu porządna odpowiedź. Jaki samochód masz. Ja mam Peugeota 307 z 2007 r. i jak na razie mam spalanie w trasie 5.0 i około 7 w mieście, myślę jednak, że wtryski muszą się vervą pzrzepłukać i będzie jeszcze lepiej.
  • Odpowiedz
@Achacjusz: Ja tankuje zawsze najtańsze paliwo do 1.9 dci, przejechałem nim blisko 300 000 km i nie narzekam na paliwo. A pieniądze zaoszczędzone na różnicy pomiędzy najtańszym paliwem a vervami itp wolę przeznaczyć na przyjemniejsze rzeczy niż podniecanie się wyglądem filtra paliwa lub różnicy w spalaniu.
  • Odpowiedz
@pogop: Peugeot 207 speed 2007r. tylko nie wlewaj żadnych wynalazków do czyszczenia wtrysków - te silniki są bardzo wrażliwe na takie eksperymenty no i na jakość paliwa - kiedyś był na TVN Turbo program o gosciu, który kupił 207 z salonu w Olsztynie, zatankował na Shellu obok salonu i samochód mu stanął. I tyle miał z nowego auta :)

I pamiętaj, żeby czasami go przedmuchać na trasie i nie wyłączać jak
  • Odpowiedz
jechałem nim blisko 300 000 km i nie narzekam na paliwo. A pieniądze zaoszczędzone na różnicy pomiędzy najtańszym paliwem a vervami itp wolę przeznaczyć na przyjemniejsze rzeczy niż podniecanie się wyglądem filtra paliwa lub różnicy w spalaniu.


@TSoprano: sure - ja nikogo nie namawiam na tankowanie Vervy, po prostu uważam, że u mnie to działa, ja mam 1,6 hdi i 1,5 dci :)
  • Odpowiedz
@Achacjusz: do 1.5 dci to nic innego lać nie wolno XD kiedyś zatankowałem tańsze i miesiąc mi się układ płukał, żeby ogarnąć moc z powrotem XD

Co do fapa, to mam komunikat i wtedy jadę na 3 biegu z obrotami około 4 tys i po 5 minutach jest już wypalony XD
  • Odpowiedz