Wpis z mikrobloga

@Andrzej_K: To właśnie zespół Alfy wprowadził jako pierwszy te wielkie dociążające spojlery w Brytyjskich Mistrzostwach Samochodów Turystycznych. Od tamtej pory samochody coraz mniej przypominały wersje cywilne, nad czym bardzo ubolewałem. A jeszcze w 98 roku tak fajnie wszystko wyglądało, poźniej już tylko spojlery, dyfuzory, poszerzanie nadkoli... Jeszcze BTCC się jakoś trzyma ale DTM obecnie to zawody statków kosmicznych..
anaslex - @AndrzejK: To właśnie zespół Alfy wprowadził jako pierwszy te wielkie docią...

źródło: comment_ZxzXHCbYbQHjh7CY479fZg9kMgjWzLhD.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@anas_lex: Cywilnie wyglądające auta to ja mogę sobie na drogach pooglądać i nie mam pojęcia co w tym fajnego gdyby to samo jeździło po torach. Na tym min. polega urok wyścigów czy rajdów, że samochody tam startujące tylko z grubsza przypominają cywile.
  • Odpowiedz
@Andrzej_K: No to w tej kwestii do porozumienia nie dojdziemy. Ja właśnie nigdy nie przepadałem za zawodami serii GT, niskie, szybkie, ospojlerowane auta jakoś mnie nie rajcowały. Za to frajdę sprawiało mi oglądanie aut na torze, prawie żywcem wziętych prosto z ulicy, jedynie dodatkowo oklejonych. Im bliżej serii tym lepiej, bez zbędnej elektroniki, tylko kierowca i jego umiejętności.

Nawet deski przypominały auta cywilne, coś pięknego
anaslex - @AndrzejK: No to w tej kwestii do porozumienia nie dojdziemy. Ja właśnie ni...
  • Odpowiedz
I te walki na torze były bardziej hardkorowe, kierowcy nie bali się że gdy dotkniesz przeciwnika to 5 cm carbonu ci odpadnie i zaraz auto będzie niezdatne do jazdy. Ostatni spam filmem, niżej zobaczysz jak to wyglądało, po takim wypadku w obecnej serii DTM latające strzępy z bodykitu pozabijałyby kibiców w obrębie kilometra :D

Uwielbiam tę akcję :D Jest klimat, szkoda (jak dla mnie) że to już nie wróci.
anas_lex - I te walki na torze były bardziej hardkorowe, kierowcy nie bali się że gdy...
  • Odpowiedz
@anas_lex: cupmlu ja doskonale wiem jak to wyglądało. I nie mam nic przeciwko temu, żeby takie zawody nadal istniały bo tak naprawdę jedno nie wyklucza drugiego. Wole jednak bardziej zaawansowane technicznie samochody w motorsporcie.
  • Odpowiedz