Wpis z mikrobloga

@SirBlake:
Jak pamiętam wśród laureatów konkursu historycznego dla gimnazjów była tlyko jedna dziewczyna, więc wnioskuję, że kobiety nie są zbyt zainteresowane historią. Chociaż zaraz feministki pewnie zaczną twierdzić: "hurr, hurr, program historii w szkole jest szowinistyczny, bo tylko wojny i wojny"
  • Odpowiedz
@introligat0r: Po prostu miałem w głowie statystyki świadczące o tym, że większość studiujących i kończących studia to kobiety, kobiety częściej dokształcają się na studiach podyplomowych oraz częściej podejmują i kończą studia doktoranckie. W związku z tym bardziej zastanawiała mnie ewentualna dyskryminacja wśród osób wykształconych, niż w dostępnie do wykształcenia, ale masz rację, że problem zaczynać się może znacznie wcześniej.
  • Odpowiedz
Natomiast nie sądzę, żeby wśród kompetentnych osób w tych dziedzinach była przewaga mężczyzn, dlatego też powyższa dysproporcja zachęca do przyjrzenia się sprawie


@Poczmistrz_z_Tczewa:
Czysto hipotetycznie. Co powiesz jeśli okaże się, że faktycznie wśród osób kompetentnych jest aż taka przewaga mężczyzn?
  • Odpowiedz
ich udział w autorach ogółem zachęca do przyjrzenia się sprawie


@Poczmistrz_z_Tczewa: ale to ogólny udział autorek wszystkich tekstów zamieszczonych w podręcznikach, a nie wśród autorów podręczników: a jeśli badanie objęło książki do j. polskiego, to ten udział i tak jest raczej wysoki.
  • Odpowiedz
m.in. w oparciu o statystyki płci wśród pracowników naukowych, którzy wchodziliby w grę.


@Poczmistrz_z_Tczewa: Jedno nie implikuje drugiego. Wielu pracowników naukowych jest fatalnymi nauczycielami, a co dopiero autorami podręczników.
  • Odpowiedz
@Poczmistrz_z_Tczewa: Studiuję historię i na ponad 30 osób na roku kobiet jest 7 z czego ogarnięte jako tako 1-2, z gówna bata nie ukręcisz, chyba że zmusisz więcej kobiet do studiowania, albo zrobisz limit dla mężczyzn.

marginalizowanie kobiet we wcześniejszych wiekach


Na przykład w średniowieczu, tak? Gdzie kobieta "nie miała duszy"? To wyjaśnij mi proszę skąd tak duża liczba kobiet-świętych w tamtym czasie i skąd tak duża ich popularność.
  • Odpowiedz
@Bury_Zenek: Nie mam wpływu na to jakie słowa wydają ci się mądre. Twoje osobiste doświadczenia nie mają wartości argumentacyjnej, więc odnoszenie się do historyjki ze studiów byłoby nonsensem. W dalszej części natomiast imputujesz mi poglądy, których nie podzielam i atakujesz wykreowanego przez siebie chochoła – to również nie daje pola do dyskusji.
  • Odpowiedz
@Poczmistrz_z_Tczewa: Więc twierdzisz, ze nie mam racji? Że kobiet na Historii jest więcej niż twierdzę? I sam napisałeś, że "we wcześniejszych wiekach kobiety były marginalizowane" czego Historia wcale nie potwierdza (chyba, ze zamierzasz skupić się na kilku fragmentach i kilku sytuacjach.
  • Odpowiedz