Wpis z mikrobloga

#zwierzenia

Co prawda okres komunijny juz dawno za nami ale na zwierzenia nigdy za pozno.

Nie poslalem swojego dziecka do 1 komuni sw,bo i po co?

- Rodzina mnie wydziedziczyla
- Znajomi z pracy czynia znak krzyza przechodzac obok mnie i ostentacyjnie pluja pod nogi
- Przyjaciele niby rozumieja ale juz od 4 miesiecy dziwnie nie maja czasu

Pytanie: Niedlugo zamierzam odwiedzic rodzinne strony w PL ,jak myslicie wydano juz za mna list gonczy i czy zatrzymia mnie juz na granicy czy wpadnie CBS o 6 rano?

#religia #komuniaswieta #duda #pis #katoland #bekazkatoli #emigracja
  • 57
  • Odpowiedz
@Jestemglupi: Ten "opłatek" jak to powiedziałeś to właśnie Bóg, w którego niby wierzysz. Ale chyba wierzysz w innego boga, skoro nawet tego nie wiesz. Wychodzi więc jasno, że to nie Jezus Chrystus jest Twoim Bogiem. Nie powiedziałeś tego od razu więc cały mój wywód rzeczywiście był bezsensowny.
Co do eskimosów to o ich zbawieniu zdecyduje Bóg, pewnie będą sądzeni na podstawie swoich czynów a nie wiary w Jezusa Chrystusa, którego
  • Odpowiedz
@indianskibiegacz: wlasnie mi potwierdziles ze czarna mafia nie jest potrzebna do zbawienia a Bog bedzie mnie osadzal na podstawie moich czynow a nie tego czy rzice na tace. DZIEKUJE. potwierdziles to co od poczatku staram sie ci wytlumaczyc
  • Odpowiedz
@Jestemglupi: Ale Ciebie to nie dotyczy, bo jak sam mówiłeś kiedyś chodziłeś do kościoła. Nie umiesz czytać ze zrozumieniem? Jeżeli zostałeś pouczony o tym kim jest Jezus i co zrobił dla Twojego zbawienia to nie ma wymówki. Jeżeli to odrzucasz i wybierasz inną drogę to sam skazujesz się na jedno i to nie wesołe rozwiązanie. Jeżeli kiedyś przyjmowałeś Boga w sakramentach, a teraz tym gardzisz to jak możesz liczyć na
  • Odpowiedz
@indianskibiegacz: o kurde to #!$%@? czyli ktos jest lepiej traktowany przez Boga. Teraz wiesz dlaczego napisalem ze zryli ci banie? Oczywiscie Bog ma chumorki i eskimosa traktuje lepiej niz europejczyka. Eskimos moze byc osadzany za swoje czyny a europejczyk za to jak czesto chodzil do murowanego bidynku i od wysokosci datkow rzucanych na tace.
  • Odpowiedz
@Jestemglupi: Dyskusja z Tobą staje się strasznie żenująca. Nie pojmujesz podstaw wiary, negujesz wszelkie argumenty. Jeżeli dla Ciebie nieznajomość Jezusa Chrystusa jest gorsza od bycia pozbawionym tego to szczerze współczuję. Jedna z piękniejszych pieśni mówi "Żaden z wojska anielskiego nie dostąpi nigdy tego, czego człowiek dostępuje, Ciało i Krew gdy przyjmuje". Nie ma szczęśliwszego człowieka na świecie od tego, kto może przyjmować Ciało i Krew Boga. Zadaję Ci po raz
  • Odpowiedz
@Jestemglupi: uuu widzę, że się inwektywy zaczynają, za takie właśnie czyny chcesz być sądzony? Jeżeli tak to powodzenia. Skończyły Ci się argumenty? W takim razie dziękuję za dyskusję. Wierzę, że jeszcze kiedyś przejrzysz. Z całego serca (bez szydery) Ci tego życzę. Pozdrawiam
  • Odpowiedz
@indianskibiegacz: ale to jak? 1,8mld nie jest dla ciebie argumentem przeciwko tym zlodziejom? Ile jestes w stanie zaplacic z wlasnej kieszeni panom w sukienkach zeby byc godny zbawienia? A moze cie to nie interesuje bo za twoje zbawienie placi tez w podatkach moja biedna matka?
  • Odpowiedz
Nie płacę podatków po to żeby być godnym zbawienia. To tego wystarczy przestrzeganie Dekalogu, a tak naprawdę tylko przykazania miłości Boga i bliźniego. Akurat ja popieram naukę religii w szkole, a w sumie na to idzie większość z tego puli, którą przekazałeś. Dla Twojej informacji religii uczą też osoby świeckie, więc wcale księża nie mają z tego dużo pieniędzy. Równie dobrze można zlikwidować historię, bo jakiś Białorusin mieszkający w Polsce nie będzie
  • Odpowiedz
Nie płacę podatków po to żeby być godnym zbawienia. Do tego wystarczy przestrzeganie Dekalogu, a tak naprawdę tylko przykazania miłości Boga i bliźniego...


No ja tego tez przestrzegam ale caly czas usilnie mnie chcesz przekonac ze bez kaplana to nici z tego.
urodzilem sie w czasach kiedy nie bylo konkordatu,religi w szkolach i bylo ok. teraz okazuje sie ze bez 1,8mld rocznie to nie da rady.
Uczylem sie religii w salce katechetycznej,
  • Odpowiedz