Wpis z mikrobloga

#zwierzenia

Co prawda okres komunijny juz dawno za nami ale na zwierzenia nigdy za pozno.

Nie poslalem swojego dziecka do 1 komuni sw,bo i po co?

- Rodzina mnie wydziedziczyla
- Znajomi z pracy czynia znak krzyza przechodzac obok mnie i ostentacyjnie pluja pod nogi
- Przyjaciele niby rozumieja ale juz od 4 miesiecy dziwnie nie maja czasu

Pytanie: Niedlugo zamierzam odwiedzic rodzinne strony w PL ,jak myslicie wydano juz za mna list gonczy i czy zatrzymia mnie juz na granicy czy wpadnie CBS o 6 rano?

#religia #komuniaswieta #duda #pis #katoland #bekazkatoli #emigracja
  • 57
@Jestemglupi: Ciekawe, bardzo ciekawe. Czyli wierzysz sobie w jak Ty to mówisz "boga". Ale chyba nie w Boga przedstawianego w Piśmie Świętym. Powiedz mi jeszcze, który katolik wierzy w księdza zamiast w Boga. Jeżeli nie wiesz jaką funkcję spełnia ksiądz, to rzeczywiście nie jesteś ateistą ale zwykłym nieukiem.
@indianskibiegacz: a to Bog nie jest jeden? Wierzysz w kilku? Gdybym to ja przyszedl do Ciebie zebys mi przyslal swoje dziecko bo bog tak chce to uznal bys mnie za wariata albo pedofila. Natomiast jak koles zalozy czarna sukienke to lecisz do niego na tace rzucac. Co z toba jest nie tak?
@Jestemglupi: Bóg jest jeden, bogów możesz mieć wielu (i niestety często ludzie tak mają, grzesząc przeciwko 1 przykazaniu). Ksiądz to nie koleś, który założył czarną sukienkę jak mówisz. Poza tym Ty nie wysyłasz dziecka do księdza ale do kościoła. Dobra widzę, że dyskusja z Tobą jest bardzo żenująca, ale dam Ci szansę. Zadaj pytanie odnośnie tego czego nie rozumiesz w wierze katolickiej. Wiesz, że utrzymywanie księży jest zapisane w Piśmie Świętym?
@indianskibiegacz: bardzo niedobry ten Bog jezeli przestaje cie kochac po tym jak nie okazujesz posluszenstwa jego kaplanom. Nie mozesz miec wielu bogow bo Bog jest jeden. Pismo swiete jest napisane przez ludz ktorzy chca zebys myslal ze Bog nie bedzie Cie lubil jak nie bedziesz ich sluchal. Co zrobisz? Z mentalnoscia niewolnika niektorzy juz sie rodza.
@Jestemglupi: A gdzie ja napisałem, że Bóg przestaje Cię kochać. Bóg kocha człowieka zawsze i bez względu na wszystko. Tak samo kocha człowieka żyjącego pobożnie i największego grzesznika. Ale to czy chcesz być zbawiony to tylko i wyłącznie Twoja decyzja, Bóg nie może Cię zmusić. Widzę, że chyba nigdy nie miałeś Pisma Świętego w rękach. W życiu nie dyskutowałem z większym dyletantem niż Ty, poważnie. Nie rozumiesz słów, które piszę.
@indianskibiegacz: przeczysz sam sobie. Najpierw mi piszesz ze Bog mnie kocha mimo wszystko a pozniej ze jak nie bede sluchac panow w sukienkach to mnie do piekla posle albo jakies inne meczarnie (nie dostapie zbawienia) Jezeli cale zycie bede dobrym czlowiekiem i swoim dobrym postepowaniem wyrazal Bogu szacunek to myslisz ze Bog mnie ukarze niedostapieniem zbawienia? A ty bluzgajac i obrazajac mnie,tylko dlatego ze sluchasz pana w sukience bedziesz zbawiony z
@indianskibiegacz: Aaaaaa zapomnialem ze Ty mozesz mordowac,oszukiwac,miec w dupie innych itp. Bo przeciez pojdziesz do swojego kaplana i ci da rozgrzeszenie.....niezle to wykombinowane. Ja niestety nie moge robic tych rzeczy bo nie wierze ze inny czlowiek moze mi ot tak umozyc to wszystko ;)