Wpis z mikrobloga

#zwierzenia

Co prawda okres komunijny juz dawno za nami ale na zwierzenia nigdy za pozno.

Nie poslalem swojego dziecka do 1 komuni sw,bo i po co?

- Rodzina mnie wydziedziczyla
- Znajomi z pracy czynia znak krzyza przechodzac obok mnie i ostentacyjnie pluja pod nogi
- Przyjaciele niby rozumieja ale juz od 4 miesiecy dziwnie nie maja czasu

Pytanie: Niedlugo zamierzam odwiedzic rodzinne strony w PL ,jak myslicie wydano juz za mna list gonczy i czy zatrzymia mnie juz na granicy czy wpadnie CBS o 6 rano?

#religia #komuniaswieta #duda #pis #katoland #bekazkatoli #emigracja
  • 57
@PlusMinus303: nie bierz mojego wpisu az tak na powaznie, co prawda patrza na mnie chocbym im matki pozabijal ale pod nogi nie plujo ;) Najbardziej mnie smieszy w tym wszystkim ze pytam sie ludzi a po co ta komunia jest akurat dla 9 latkow a nie np. Jak dzecko ma 18 i samo zadecyduje czy chce. Nikt mi nie moze odpowiedziec logicznie na to pytanie
@Jestemglupi: Strasznie jesteś biedny, zaczynam się o Ciebie martwić. W którym momencie niby sobie przeczę?! I kiedy Cię obraziłem? Pisząc, że jesteś nieukiem (co akurat jest prawdą, bo widzę przecież co piszesz)? To Ty mnie obrażasz pisząc, że ktoś mi zrył banie. Myślisz, że wierzę dlatego, bo mi ksiądz powiedział? Człowieku jestem dojrzałym katolikiem, jestem świadomy swojej wiary. Wiem, że grzeszę, ale nigdy nie robię tego z myślą "no przecież i
@Jestemglupi: Jeszcze odpowiedź odnośnie Komunii Świętej dla 9-latków. Jeżeli jesteś człowiekiem wierzącym i zapewne byłeś obecny przy Chrzcie Świętym to zobowiązałeś się do wychowywania w wierze tego dziecka. Przeczytaj sobie obrzęd jeżeli nie pamiętasz. Resztę odpowiedzi masz wyżej. Komunia Święta jest konieczna do zbawienia dla człowieka wierzącego. Jeżeli to nie jest logiczna odpowiedź dla Ciebie to ja Ci nie poradzę. Człowiek w wieku 9 lat już jest świadomy grzechu więc musi
@Jestemglupi: To znajdź mi słowa Pana Jezusa niezapisane przez człowieka. Widzę, że się sam orzesz. Komu ja się podporządkowuje człowieku? Moja wiara to moja odpowiedzialna i dobrowolna decyzja. Nikt mnie siłą do kościoła na ciągnie.
@indianskibiegacz: ale ja wychowuje swoje dziecko w wierze w Boga, nawet na religie chodzi. Natomiast spedzanie nie majacych niczego do powiedzenia naiwnych dzieci do obrzadku ktorego nie rozumieja nie ma zadnego sensu. Ps. Moj syn juz od 3rz jestswiadomy grzechu i co teraz? 6 lat zyl z tym pietnem to i do 18 by wytrzymal. Logicznie mi to wytlumacz
@Jestemglupi: Wątpię, że w wieku 3 lat był świadomy grzechu, skoro Ty nie jesteś świadomy swojego w wieku pewnie 30+. Ale jesteś tylko wyjątkiem potwierdzającym regułę. Twoje argumenty nie mają sensu. Równie dobrze można zlikwidować wszystko, kościoły spalić, bo przecież modlić się można wszędzie. Być zbawionym przez to, bo się tylko tego chce, a nic się w tym kierunku nie robi. Szkoda gadać.
@Jestemglupi: Obrażanie to wynik słabości. Widać, że Ciebie tresowali ale w złą stronę, bo wypowiadasz się w sposób niespójny i jedynie atakujesz, brak argumentacji poziom 1000. Zacznij argumentować jak rozwinięty człowiek to będziemy rozmawiać na wyższym poziomie.
@Jestemglupi: Widzę, że nie przyjmujesz moich argumentów więc odwołam się do tak znienawidzonego przez Ciebie Pisma Świętego. "Przynosili Mu również dzieci, żeby ich dotknął; lecz uczniowie szorstko zabraniali im tego. A Jezus, widząc to, oburzył się i rzekł do nich: "Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie, nie przeszkadzajcie im; do takich bowiem należy królestwo Boże. Zaprawdę, powiadam wam: Kto nie przyjmie królestwa Bożego jak dziecko, ten nie wejdzie do niego". I biorąc
@Jestemglupi: To, że przestałeś chodzić do kościoła uważasz za ratunek? No ja osobiście bym tego tak nie nazwał. Widzisz, problem jest taki, że pewnie nie poznałeś Jezusa. Człowiek prawdziwie nawrócony nie widzi życia bez uczestniczenia we mszy świętej. Czy uważasz wszystkich świętych Kościoła za tresowanych. Ludzi, którzy oddawali życie za wiarę jak św. Edyta czy św. Maksymilian uważasz za niesamodzielnych intelektualnie? Znam jedną złotą zasadę, im człowiek większy tym więcej w
@indianskibiegacz: ja sie nie boje ksiezy,dlatego mam ich gleboko w pupie. Muslimy tez oddaja zycie za wiare i to czesciej niz katole, czyli oni sa bardziej godni zbawienia? Masz ze mna problem bo nie jestem ateista, wierze w Boga. Nie wierze w czarna mafie. A uzywasz argumentow jak przy rozmowie z ateista. Oczywiscie konkordat i 1,8mln zl rocznie sa niezbedne do zbawienia Ciebie. Ja mam pokore przed Bogiem nie przed oszustem