Wpis z mikrobloga

Siemka.

Jako, że jestem #pcmasterrace a dodatkowo dzięki @ElCidX i @NaxZST nie przepłaciłem za kartę graficzną i sugerowana przez nich mnie zadowala (każda gra, w którą gram ma 300fps :) #csgo i #leagueoflegends, a #cs16 1000fps xD), chciałbym sprzedać mój stary sprzęt. Także wyjątkowe #sprzedam #kupujzwykopem #gry #hardware #sprzetkomputerowy #pc

1) DFI LanParty P35-T2RS Solid
zdjęcie 1, zdjęcie 2, zdjęcie 3, zdjęcie 4, zdjęcie 5, zdjęcie 6

2) Intel Core2Quad Q6600 4x2,40GHz (podkręcone na 4x3,00GHz) + wentylator
Procesor w płycie, nie wyciągałem, pasta na wentylatorze wymaga wymiany, zdjęcie 1, zdjęcie 2

3) Gigabyte Radeon HD4850 512MB DDR3
zdjęcie 1, zdjęcie 2, zdjęcie 3, zdjęcie 4, zdjęcie 5

4) 2x2GB DDR2 Kingston HyperX 6400 CL4 DUAL
zdjęcie 1

5) Gratis kość RAM OCZ Reaper 2GB DDR2 1333MHz (oraz pełna dokumentacja, masa jakichś przejściówek, kabli, dodatków)
zdjęcie 1, zdjęcie 2

Wszystko jest ładnie zapakowane w folie antystatyczne.

Opis wydajności podzespołów z poprzedniego wpisu cytuję w poniższym spoielrze:


Parę słów jeszcze odnośnie wydajności sprzętu. Myślałem, że cały czas ogranicza mnie RAM, procek i płyta główna, a karta graficzna radzi sobie nieźle. Nie mogłem być bardziej w błędzie. Na nowym zestawie (i5 4690k, asus z97-p, 8GB ram) fps'y wcale znacząco nie podskoczyły. Jak się okazało - dopiero wymiana karty coś dała. Niestety 512MB pamięci na karcie wystarczy może jako tako do CSGO, ale jednak nie wyciągnie nigdy więcej niż 200, chociaż pewnie stabilne 120 dla wielu to i tak dużo. Procek kręci się bardzo łatwo, aczkolwiek jest prądożerny (jak i karta), więc jeśli ktoś kupiłby ode mnie ten zestaw i z czasem wymienił sobie chłodzenie procka na lepsze + wymienił grafikę nawet na jakąś za 300-400zł powinien spokojnie utrzymać powyżej 200fps. Nie doceniałem Quada, a to jednak bardzo dobry procesor.

Za całość chciałbym dostać 450 zł(wysyłka na mój koszt, ewentualnie odbiór osobisty w Warszawie). Wołam jeszcze @hopin8krzys, bo był zainteresowany.

Pozdro!
h.....n - Siemka.

Jako, że jestem #pcmasterrace a dodatkowo dzięki @ElCidX i @NaxZ...

źródło: comment_Y1wzpGQR0VwsfdQwJs91iCaRsnVOsvAC.jpg

Pobierz
  • 37
  • Odpowiedz
@NaxZST: Właśnie widzę, że Pro ma szybszy odczyt o 10MBps, ale za to dużo wolniejszy zapis. Wiadomo, że zapis nie jest aż taki istotny, jak odczyt, ale mimo wszystko nie wiem, czy EVO nie jest lepszym wyborem od PRO (już sama kwestia wyboru jest ciężka, ale pro jest o 100 droższy).
  • Odpowiedz
ale jednak trzonem jest coś innego.


@Turrsky: trzonem było nabijanie się z "next-genów", że hehe, na PC to 60 FPSów w 4K (polecam objerzec tag z okolic premiery GTAV na konsole :D). Potem wyszło GTA, W3 i pare innych gier, i dzieciakom zmiekły rury i nagle FHD jest OK, a jak ktos gra w 720p to tez spoko ( ͡° ͜ʖ ͡°), i 60 FPSów też wcale
  • Odpowiedz
@hajen: EVO ma inne pamięci i troszkeczkę inaczej działa. No i niby evo 840 wyszedł z błędami ale u mnie nic sie nie dzieje. PRO mają gwarancje na 10 lat! Evo mniej.... i żywotność też mniejsza ale spokojnie to i tak się liczy w dziesiątkach lat. prędzej kompa zmienisz na nowego niż dysk ci sie zajedzie.

miałem wszystkie wersje Samsunga, kiedyś nawet 500GB PRO zaraz po wyjsciu udało mi się załatwić
  • Odpowiedz
@hajen: 1. jestem strasznie szybki na komputerze - ludzie się dziwią ile opracji potrafie wykonać na raz
2. nigdy nie lubiałem czekać a dzięki SSD procesor mozna wykożystać w 100% (i na odwrót)
3. zajmuję się informatyką - serwis i te sprawy
4. zdawałem egzaminy Microsoft - więc bawiłem się w virtualne maszyny i te sprawy.
5. musze mieć szybkiego kompa bo mój komp to domowe centrum rozrywki (see pic -
NaxZST - @hajen: 1. jestem strasznie szybki na komputerze - ludzie się dziwią ile opr...

źródło: comment_wEBZdkoffHaNYrFMQUdHqHV5gZSo8U1Y.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@NaxZST: Nieźle, ja tylko w obróbce 3D i filmów potrzebowałbym szybkiej pamięci, a nie ma dużej różnicy w cenie między Pro i Evo. Pomyślę. Poza tym fajnie byłoby jeszcze monitor na 144Hz zmienić ;]
  • Odpowiedz
  • 0
@hajen: oj tez bym chciał 144 chociaż nie jestem az takim gejmerem ale w sumie chciał bym :) ale za to mam IPS

jak nie duża różnica to bierz Pro.

Docelowo nie planowałem kupować grafiki ale po kupieniu TV 4k intrgra nie dawała rady :P
  • Odpowiedz
@quetran: Aktualne. W CS 1.6 jest bodajże 300fps, może nawet więcej (już nie pamiętam). CSGO działa normalnie (nie spada poniżej 80 fps, leci max do 200, średnio jest 120 fps, rozdzielczość 1680x1050, ultra low). Ogólnie wbiłem LEM na tym zestawie, a że miałem teraz trochę kasy, to zdecydowałem się na modernizację. Na rozdzielczości 720p nie spada poniżej 100.

Pamiętaj, że ja sprzedaję tylko podzespoły. Potrzebujesz jeszcze zasilacza (najlepiej 600W, ja grałem
  • Odpowiedz
  • 0
@quetran: odpalalem tylko te detale na high, ktore byly odpowiedzialne za lepsza jakosc skinow. FPS minimalne i srednie nie spadaly, ale tez maksymalne juz nie dochodzily wyżej niz 160
  • Odpowiedz
  • 0
@quetran: robilem na nim filmiki w sony vegas video, adobe after effects. Nawet efekty w 3ds max. I dosc regularnie photoshop. Efekty robienia filmow mozesz zobaczyc na youtube (moj login tam to hajenleet). Minusem w robieniu filmow w Adobe AE i 3DS Max była mała ilosc ram (krotki ram preview).
  • Odpowiedz