Wpis z mikrobloga

Niektórzy mówili, że ich kot ignorował drapak.
No tutaj jest taki problem, że Felicja NIGDZIE nie ostrzy pazurów...
Ale myślę, że z czasem się nauczy. :)
Dzisiaj jest zbyt zajęta "dlaczego ktoś jest w mojej klatce?!".

Tak patrzę na nią i stwierdzam, że tak, ona zawsze ma taki wyraz twarzy, jak to moja mama mówi,"jakby ją los skrzywdził".
Widać, jest już dojrzałą kotką, która w życiu dużo przeżyła.
#felicjazdrowieje #kot
ostrzyjnoz - Niektórzy mówili, że ich kot ignorował drapak. 
No tutaj jest taki probl...

źródło: comment_9UDpfyyUsts5NWmFU4P16IhBEOWRQUoy.jpg

Pobierz
  • 28
@ostrzyjnoz: może na razie nie potrzebuje, weterynarz jej pazurków nie przyciął przypadkiem? może to kwestia tego urazu kręgosłupa i kot ma opory przed napinaniem się w trakcie ostrzenia pazurów? u nas pomogło też smyranie po drapaku takim piórkiem na patyku, kot wbił się w sznur sizalowy i szybko załapał
mój kot też z początku był sceptyczny do drapaka, teraz pierwsze jak wstaje idzie do niego i drapie. Oraz przed i po robieniu kupy tak samo robi.
@Sniezkaberka: Nie, nikt jej nic jeszcze nie przycinał. Gdzieś może za tydzień wybiorę się na te wszystkie odrobaczania i tak dalej, bo już się do tego czasu chyba wystarczająco zadomowi, a że w domu/pokoju są inne zwierzęta, nie chcę z tym zbyt długo zwlekać.
@ostrzyjnoz: Z mojej praktyki wynika że najlepiej dla kota który ignoruje rozbudowane drapaki sprawdz się zwykły -drapak-słupek najlepiej minimum 80cm do wyciągania się i drapania und zwykła mata z sizalem do napodłowego ostrzenia pazurów