Wpis z mikrobloga

@Pro_Proboszcz: Katolicyzm jest szkodliwy. Zniewala umysły, trwoni publiczne pieniądze, wpływa na politykę dążąc do wprowadzenia przepisów prawa wyznaniowego, a także regularnie zakłóca porządek publiczny. A to tylko grzechy widoczne na pierwszy rzut oka.

Wracając do tezy: Zresztą jak obroni cię katolicyzm przed islamem? Wątpię, że katolicy zaczęliby strzelać do muzułmanów, raczej stałoby się dokładnie odwrotnie. Przed islamem może ochronić sprawnie działające państwo i laicyzacja głęboko tkwiąca w sercach obywateli. Laicyzacja, a
pieniądze dajesz dobrowolnie


@Pro_Proboszcz: Nie pamiętam, by ktoś pytał mnie o zgodę na płacenie podatków.

Dodatkowo, swą ostatnią wypowiedzią udowodniłeś zbędność religii w dzisiejszym świecie. Był to system prawno-społeczny mieszkańców pustyni z czasów epoki żelaza. Już nie potrzebujemy religii. Potrzebujemy całkowicie świeckiego systemu prawnego i systemu wartości. Systemu, w którym nie zabijamy, bo szanujemy wolność i prawa drugiego człowieka, a nie dlatego, że po śmierci możemy trafić do piekła.
@Pro_Proboszcz: Tylko prosiłbym o to, by religia nie wpływała bezpośrednio na moje życie.
@Mr-Slimak: I właśnie mówię o problemie Francji. Ich rząd nie potrafi radzić sobie z agresją. Tak, z agresją, a nie islamem. Bo to nie islam jest tu problemem. Problemem jest agresja tego islamu. Agresja podobna do tej, którą widzimy u pseudokibiców.
Poza tym, nie mam w zwyczaju uciekania z własnej ojczyzny z powodu jakiegoś problemu. Bardziej
@Durb: Akurat przedstawiam poglądy za które większości wypoku by mnie spaliła ale mniejsza z tym.Samym przykładem Francji chciałem pokazać jak nie powinna być przeprowadzana laicyzacja.
@SyntezaCharlesaWuertza: Należy pamiętać że sama religia nikogo nie zabiła,zawsze to człowiek pozbawiał życia człowieka.Religię uważam za wspaniałą rzecz ale nie jestem w stanie zrozumieć postępowania muzułmanów(szczególnie ISIS). To pokazuje że zasady na których opiera się dzisiejszy świat zachodu są wypracowanie na zasadach Chrześcijańskich.Ale niestety religia może służyć do kontrolowania ludzi.
@Pro_Proboszcz:

Naprawdę myślis, że gdyby nie religia, to ludzie się mordowali?

Wcale tak nie uważam, mógłby powstać inny system prawny. Łatwiej było po prostu wprowadzić zasady, jeśli się ludziom wmówiło, że za ich nieprzestrzeganie będą karani przez wieczność.

ja nie lubię władzy kościelnej, aniżeli samej religii.

Często spotykam się z tym stwierdzeniem wśród społeczeństwa. *„Wierzę w Boga, a nie w Kościół”*. Mam jednak wrażenie, że to pewien rodzaj braku odwagi i
@SyntezaCharlesaWuertza: Właśnie w tym odkręcaniu kółek zauważam cały kryzys naszej cywilizacji i jej nie zdecydowanie w wielu kwestiach.Nie będziemy w iść do przodu jeśli nie pozbędziemy się podstawowych instynktów i nie przestaniemy podążać drogą hedonizmu który jest ślepą uliczką.