Wpis z mikrobloga

Tak z ciekawości przejrzałem sobie strony klientów, którzy założyli ogłoszenie na stronach z konkursami graficznymi, zakończyli i wyłonili zwycięzcę... na 13 projektów tylko 1 zmieniła logo. Aż mam ochotę rzec "fake jak #!$%@?". Jaki ja głupi byłem, tracąc na to czas...

#corton #fajnelogo #grafika
  • 10
@Zatwardzenie: Właściwie to pocieszające, że zlecając coś za 800 złotych w konkursie widzą i rozumieją co dostali. Ale coś mi się wierzyć nie chce, że wyciągną z tego lekcję i skończy się ta debilna moda na konkursy.
@Zatwardzenie: ogólnie te konkursy sprawiają wrażenie, że mogą być łatwym łupem do plagiatowania, w końcu jest wielu młodych utalentowanych grafików, co jeszcze się uczą i nie pracują i wrzucają swoje prace, potem taki klient bierze inspiracje i przerabia już dla siebie, przynajmniej ja mam takie cebulackie wrażenie.
@Filem00n: To nie tyle wrażenie, co rzeczywistość - często jest tak, że "klient" pozbiera sobie pomysły i zleci to wszystko później na innym portalu Filipińczykowi czy Hindusowi, za jeszcze niższe pieniądze. Także jak już się bawicie w konkursy to grajcie (bo to jest gra, a nie praca, nie czarujmy się) tam gdzie są jakieś gwarancje. Nie wiem jak na kartonie, ale inne portale mają opcję "payment guaranteed".
raz coś tam na ten corton wysłałem... na szybko bez jakiegoś detalingu tak żeby tylko trzymało jakiś poziom bo konkurencja była żadna... zdobyłem najwięcej ocen i pojawił się projekt w którym koleś mocno się napracował i generalnie nie miałem z nim szans... może nie awwwards ale bardzo solidna praca - więc był on, ja, długo długo nic i kilka gniotów... wygrał jeden z tych ostatnich więc stwierdziłem że to nie miejsce dla