Wpis z mikrobloga

@grecki: 2/10 bo obejrzałem. więcej patosu niż w amerykańskim filmie katastroficznym. brakuje jeszcze tylko żółtych napisów i soundtracku z requiem dla snu.
i to jeśli chodzi o samą realizację, bo treść to też głównie wywody z dupy.
w sumie za treść dam 3/10 bo i tak lepsze od większości wegepropagandy.
  • Odpowiedz
@grecki: trochę zawyżyłem...
no bo jednak jest tam sporo ##!$%@?
np:

karnizm to zło bo nie ma wystarczająco zielonych pastwisk dla twoich krów


jeśli karnizm ma być przeciwieństwem weganizmu, to według tych założeń każda hodowla krów to zło, (no bo przecież nikt nie hoduje krów jako zwierzęta domowe - hodowla dla mleka też jest sprzeczna z weganizmem). a jeśli hodowla krów to zło, to dlaczego złem jest brak zielonych pastwisk. kupy
  • Odpowiedz
@dlugi_: chodzi o to, że gdy kogokolwiek zapytasz o mięso, to powie Ci, że je tylko takie dobre, z wolnego wybiegu. A prawda jest taka, że prawie wszystkie zwierzęta hodowlane żyją w fabrykach.

Mogłem powiedzieć: wystarczająco dużo zielonych pastwisk. Nie chodzi o bardziej zielone tylko o więcej powierzchni. Ale rozumiem zamieszanie, mój błąd :/
  • Odpowiedz
@grecki: ty to nagrałeś?
dziś na guwnoburze nie mam ochoty, w łikend widziałem się z koleżanką - jedyna stuprocentową weganką którą znam (a znam wielu) i nie jest totalnie #!$%@? na tym punkcie i przywróciła mi nieco wiarę w ludzi.

chodzi o to, że gdy kogokolwiek zapytasz o mięso, to powie Ci, że je tylko takie dobre, z wolnego wybiegu.

tu mi się wydaje że zakładasz trochę złe założenia. (edit: #!$%@?
  • Odpowiedz
@dlugi_: tak, ja nagrałem tłumaczenie, znalazłem oryginalny filmik, spodobał mi się bo z innego punktu pokazywał cała sprawę, więc poprosiłem autora o zgodę i nagrałem audio (wywaliłem też odniesienia typowo USA, jak niewolnictwo czy zamieszki w Baltimore).

Zgadzam się. Większość ludzi ma #!$%@? po całości. Ale ci, co mówią, nie chcą się przyznać do tego że mają #!$%@?.

Ale jedno trzeba przyznać - wiele filmów wegepropagandy, jak to nazywasz, jest drastycznych
  • Odpowiedz