Wpis z mikrobloga

Sprawa ma sie tak. Przed urlopem redu zejście do 11%-12%. 79 pas, 4abs. 12 dni urlopu (olnklusiw grazyna jedz). #!$%@? mi beben na 91pas, +8kg wagi. Jadlem normalnie bez obzarstwa, jedynie slodkie ktorego nie jadlem prawie w ogole. Po wakacjach chcialem w koncu przymasowac i teraz pytanie. Redukowac? Strace znowu z 1,5miecha czy robic mase "od zaraz"? Jestem aktualnie na 2900kcal. Ucinałbym/dodawał w nastepnym tygodniu gdyby co. Btw czy tylko ja mam taki #!$%@? organizm?!
#mikrokoksy #silownia #dieta
  • 25
h chcialem w koncu przymasowac i teraz pytanie. Redukowac? Strace znowu z 1,5miecha czy robic mase "od zaraz"? Jestem aktualnie na 2900kcal. Ucinałbym/dodawał w nastepnym tygodniu gdyby co. Btw czy tylko ja mam taki #!$%@? organizm?!


@Strzalka: obniżyłeś przemianę materii niską podażą kaloryczną na redukcji potem #!$%@?łeś od razu w kit kalorii bez reverse'a. Książkowe.

Pytanie jakie masz długofalowe cele. Masz teraz "spierdzielony" metabolizm. Pierwsze co bym zrobił to przez 2
@feniks_pn: 2lata. 173,teraz 74. Wczesniej 66 (wiem wiem waga piotkowa). Cel to przybrac w koncu cos na masie bo poza ciezarami na klatke, reszta jest zadowalajaca. Ogolnie mam silniejszy dol niz gora. Wczesniej caly czas 5x5. Od miecha 5/3/1 i tym planem bede jechal.
Zero mam na 2400 bo jechalem tak ostatni tydzien przed wakacjami i nic sie nie zmienialo. Aerobow nie robie. Jedynie zamoenilem auto na rower i do pracy
@Strzalka: Tydzien na zero przy czystym jedzeniu i waga spadnie o 3-4 kg. Nalapales wody i ot co.
Wejdz na zerowy bilans i co tydzien dodawaj po 100-150 kalorii. Pamietaj ze drastyczne zwiekszenie kalorii moze powodowac szybkie przyrosty sily, co znowu moze sprzyjac kontuzji.
@Mr_Teo: ta... bo tycie po redukcji to woda ( )
@Strzalka: to wyjdź na tydzień na 2400 kcal, i potem dodawaj 100-150 kcal na tydzień jak @Mr_Teo napisał, to będzie najlepsze rozwiązanie. Masuj do końca lutego a potem redukcja do sierpnia ;)
@feniks_pn:W 12 dni 8 kg do przodu, co najmniej polowa to woda i tresci w jelitach. Na pewno jest w tym troche fatu, szczegolnie jak wrzucil od razu duzo cukrow prostych, ale nie ma co panikowac.
@Mr_Teo: Norton w ostatniej audycji radiowej (pseudo-radiowej bo zamieszcza to youtubie) mówił o tym przybieraniu po redukcji i jak dużo osób winę zwala na wodę i treści w jelitach, a to na dobrą sprawę też sporo fatu jest. Można przytyć już od jednego posiłku, więc nawet przy dobrych wiatrach, tak jak piszesz z tych 8 kg niech bedzie tylko 3,5-4 kg tłuszczu to palenia go na 7 tygodni jest ;) i
@Mr_Teo:

@feniks_pn:
Co tu duzo mowic redu typowo na wakacje by nie wstydzic sie na plazy. Potem na sniadanie salatki greckie z sosami titzaki, ciasto, kawa z ciastkiem, goraca czekolada. Na plazy lody i tak mi to jebło. Jak patrzylem po fotkach to w pierwszym tygodniu jeszcze okej drugi juz bylo widac zanik. Az dzisiaj rano wbilem na wage :) jak ktos jeszcze ma jakies rady to xhetnie poczytam.
@Strzalka: Tu nie ma co radzić, przy takiej wadze, to ty sie masuj tylko wyjdz na zero, potem dodawaj 100-150 kcal podbijając sobie kaloryke i tyj 0,5-1kg na tydzień. nie wychodź poza 22-25% tłuszczu i od lutego się wyrzeźb.
z takim stażem i wagą to Ty musisz jeszcze mięsa zrobić.
@Strzalka: zrozumiałe, w takim wypadku zmieniam zalecenie ;) jest to co prawda tylko moja opinia, nie będzie żadną wyznacznią. Zacznij jeść z powrotem wg diety na 2400 kcal, i obserwuj wagę, odejmuj 100-150 kcal jak waga będzie stała przez tydzień, wróć do wagi i % tłuszczu sprzed wyjazdu. potem zacznij "clean bulk" w sensie przeprowadź prawidłowo reversea, i na masie przybieraj później nie więcej niż 0,5 kg na tydzień. Jak byłeś
@Strzalka: pokombinuj z weglowodanami/tluszczami, nie napisales jaka diete stosowales, sprobuj medium carb, czyli jakies 2-3g wegli/1,5-2g bialka na kilogram, reszte uzupelnij tluszczami, zwierzece tez beda dobre.
Tymbardziej, ze robisz 5/3/1, a w planach na sile wskazane jest wyzsze spozycie tluszczu. Low carb raczej nie ma sensu, bo nie jest wskazany na masie.
Wsakazana bylaby jakas aktywnosc cardio, lepiej cardio+hiit 2x w tygodniu, zawsze troche podkreci metabolizm. Jesli czytales ebooki Wendlera, to
@feniks_pn: nigdy nie udało mi się znaleźć żadnych badań jakoby nadwyżka kaloryczna miała jakikolwiek wpływ na RMR czy TDEE, nigdy.
@Strzalka: jedz normalnie jak miałbyś jeść, za tydzień/dwa wszystko wróci do normy i dopiero będziesz analizował.
@shdw: To powiem Ci że poszukam jutro jakis badań, bo testując to na sobie dojde najprawdopodobniej do ciekawych wniosków. Rok temu po redukcji z 1800 kcal wskoczyłem na 3500 kcal i ładnie mnie zalało. W tym roku po redukcji kończyłem na ok 1850 kcal (płynne, nie raz nawet 2000 kcal było jak marchewk wiecej jadłem) i już jestem na 2400 kcal a z brzucha 1 cm szedł . zobaczymy do ilu