Wpis z mikrobloga

I kolejny palnik z #radom #airshow Tym razem włoski Eurofighter Typhoon podczas drugiego piątkowego treningu. Według mnie najlepsze demo które można było zobaczyć podczas tego AS. Potężna maszyna z niesamowitymi możliwościami manewrów, a Włosi świetnie potrafią to pokazać.

#lotnictwo #samoloty #militaria #mojezdjecie #mojezdjecie #aircraftboners
#raadaarspotting --> mój tag z fotami
r.....r - I kolejny palnik z #radom #airshow Tym razem włoski Eurofighter Typhoon pod...

źródło: comment_TS8AwXZUoMSkf2ErCn0t3EigAZ0OfcXb.jpg

Pobierz
  • 8
@Problem: A o co chodzi? O ciasne wiraże? O agresywne zmiany kierunku? O wykonanie zakrętu w locie na dużych kątach natarcia? O hałas?
Jeśli na wszystkie pytania odpowiedziałeś TAK to wiedz, że Rafale robi to dobrze. Ba, najlepiej ;)
Oba samoloty miały "najostrzejszy" pokaz, jeśli chodzi o ciasnotę manewrów, ale po prostu Eurożelazko 2000 dało pokaz który był trochę... bardziej. Mimo to, że Francuz miał ciekawszy program.

Patrząc na Rafałka wydawało mi się, że pilot nie wykorzystuje wszystkich możliwości samolotu, albo że po prostu nie daje rady więcej.

Może odniosłem błędne wrażenie, ale Rafałek wydawał się mieć mniejszy nadmiar ciągu niż brzydal czy choćby stary, dobry MiG-29.
@biczplis: Ucięło mi neta przy wysyłaniu, potem zapomniałem kliknąć w to, co trzeba...

Wiem, że cyferki mówią o tylko minimalnej przewadze EF-a. Po prostu w y g l ą d a to dla mnie tak, jakby Rafałek miał tyci mniej mocy niż Brzydal 2000. Nie wypada to tak tragicznie jak przy porównaniu pokazu Gripena do pokazu dowolnego pełnosprawnego myśliwca, ale takie odniosłem wrażenie.
@raadaar: Dzisiaj miałem okazję podziwiać ich odloty. Mimo że zatankowani, zarówno Francuz jak i Włoch poszli w górę aż miło. Niskie przejścia też były piękne. Jak dla mnie remis, z tym że Francuz wygrywa malowaniem.