Wpis z mikrobloga

Z racji obowiązywanie zasranej ustawy o śmieciach w gminach śmieciarka przyjeżdża po moje śmieci dwa razy w miesiącu latem, i raz w miesiącu zimą.
Życzę wszystkim urzędasom którzy uchwalili to gówno, by tak jak ja dzisiaj wystawiali kubeł PEŁEN BIAŁYCH LARW stojący dwa tygodnie na upale przed bramę. Świetna zabawa, #!$%@?. I oczywiście, choćbym chciała zapłacić za częstszy wywóz, to się nie da!
#gorzkiezale #rzygcontent
  • 11
Życzę wszystkim urzędasom którzy uchwalili to gówno

@galaxie500: dlaczego masz pretensje do posłów za to, że uchwalili ustawę która w dużej części kopiuje rozwiązania zachodnie (w tym przypadku niemieckie) i o dziwo tam sprawdza się świetnie?
Może to problem z urzędnikami samorządowymi?
PS to też są koszty braku ładu architektonicznego - nie wiem czy akurat w Twoim przypadku też, ale ogólnie przez całkowity brak koordynacji (każdy buduje gdzie chce na odrolnionych
@katinka: nie mam ani czasu, ani ochoty na kompostowanie :( chciałabym zapłacić i mieć problem z głowy, tak jak było to przed ustawą.
@megawatt: może masz rację, może to kwestia wykonania, a nie ustawy w same sobie, ale jednak skoro przed ustawą płaciłam mniej za lepiej wykonaną usługę, to coś tu jest zajebiście nie okej. ba, miałam wybór pomiędzy trzema firmami, i one walczyły o wybór swojej oferty! brak konkurencji
nie mam ani czasu, ani ochoty na kompostowanie :(


@galaxie500: I tak musisz rozdzielać, jeżeli płacisz za sortowane. A w te upały jakby nawet tylko dzień czy dwa miało się to kisić na słońcu to jest już syf. Wolę od razu wrzucić na kompost. Nic więcej nie trzeba robić, na wiosnę będzie ładna ziemia na rabaty i do szklarni :)
ale jednak skoro przed ustawą płaciłam mniej za lepiej wykonaną usługę, to coś tu jest zajebiście nie okej. ba, miałam wybór pomiędzy trzema firmami, i one walczyły o wybór swojej oferty! brak konkurencji wszystko spaprał.

@galaxie500: wszystko jest kwestią dobrego rozpisania przetargu i pilnowania wykonawcy, a że samorządy mają to gdzieś bo obywatele znowu wybiorą tego samego wójta/burmistrza/prezydenta to mamy efekty.
@galaxie500: Dobrze gadasz, mam to samo u siebie na działce- dwa razy przyjadą a tak to chowaj po kątach, bo kubeł z gminy jest za mały na dwa tygodnie.

Kompostuj

Taa, wydziel obszar i wrzucaj tam to co gnije- od każdego z sąsiadów, który ma kompostownik, zawiewa co jakiś czas szajsem, poza tym nie potrzeba mi nawozu, bo i tak zazwyczaj ludzie siedzą tu do 3 miesięcy.
@galaxie500: Problem jest po stronie Twojego samorzadu i warunków umowy, którą podpisali. U mnie koszt wywozu spadł o 1/2 przy wzroście częstotliwości odbioru odpadów ( zabierają każdą ilość). Zglaszalas w gminie ten problem?