Wpis z mikrobloga

Zainstalowałem #debian testing z kde (plasma 5). Kde zawiesza sie po uruchomieniu pierwszego programu. Nowe konto użytkownika, bez żadnych starych ustawień. Działa tylko myszka, jak już się zawiesi, da się przejść do konsoli (tty) i zresetować menedżer logowania. Pomuszcie. Grafika intel i915. #linux #kde
  • 23
Po wywaleniu pakietu kwin-x11 nie zawiesza się. Pakiet sam doinstalowałem, bo domyślnie plasma startowała bez żadnego wm. Nie wiem o co chodzi ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@ksiak: przez kilka lat było spoko. Druga sprawa to że debian stable podobne nie bardzo nadaje się na desktop - stare pakiety. Słyszałem żarty typu (uwaga bardzo słaby suchar) "twoja mama jest tak stara, że wrzucili ją da repozytorium stabilnego debiana" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Kiedyś używałem archa i było zdecydowanie więcej problemów niż z debianem testing.
@psi-nos: wiesz wybacz, ale kierowanie się opinią innych w przypadku linuksa i jego stabilności nie jest najlepszym rozwiązaniem. Dystrybucji jest wiele i możesz wybrać co Ci się podoba, a to, że ma stare pakiety... zawsze sobie możesz zbudować sam nowa paczkę ze źródeł wiec problemu nie widzę.
@BluRaf: Eee tam, pewnie 50-80% twojego systemu to GTK2
@psi-nos: Podstawowa zasada jest nie brać Gnome - ono się sypie, jest do dupy itepe. KDE jest bardzo rozbudowane w opcje, ale strasznie niewygodne w pracy. Czasem robię coś w konsoli i KDE dostarcza Konsole. I czasem chcę zaznaczyć jakiś fragment tekstu klawiaturą ... a tu mnie przerzuca na inną zakładkę. Xfce4 Terminal jest prostszy i nie ma takich baboli.

To