Wpis z mikrobloga

Mistrzostwa Polski w grach komputerowych ( Finały Electronic Sports League ) w pażdzierniku w #lodz. Choć na grach się jakoś super nie znam, to bardzo sie cieszę, że tylu zdolnych, młodych ludzi z pasją przyjedzie do naszego miasta. Mam nadzieję, że bedzie się tu wszystkim podobać. Poniżej cały komunikat prasowy, bo nie wiem, co z tego jest najważniejsze ;) #esl #gry
Na początku października w Łodzi odbędą się Finały Electronic Sports League Mistrzostw Polski w grach komputerowych. Będzie to najbardziej prestiżowe wydarzenie rozgrywek na polskiej scenie e-sportowej. W dniach 3 – 4 października, zmagania najlepszych polskich graczy - wyłonionych w trwających od sierpnia eliminacjach - na żywo w Atlas Arenie będzie oglądało kilkanaście tysięcy miłośników gier komputerowych. Ponadto dzięki internetowej transmisji rozgrywki śledzić będzie pół miliona osób z całego świata. O mistrzowski tytuł będą walczyły drużyny z popularnych gier League of Legends oraz Counter-Strike: Global Offensive, a pula nagród wyniesie 60 000 złotych.

ESL Mistrzostwa Polski będą towarzyszyć 26 Międzynarodowemu Festiwalowi Komiksu i Gier. Po zakończeniu zawodów, zwycięzca turnieju weźmie udział w meczu pokazowym. Jego przeciwnikiem będzie jedna z najlepszych zagranicznych drużyn. Stawką tego meczu będzie na 6 000 dolarów oraz Puchar Miasta Łodzi.

ESL jest największą ligą gier multiplayer na Świecie. Podobnie jak w tradycyjnych sportach rozgrywki organizowane są w ligach narodowych oraz na poziomie międzynarodowym. Najlepsi z najlepszych osiągają statut gwiazd porównywalny do znanych tenisistów i golfistów. Wśród nich są także Polacy
Pobierz
źródło: comment_Rt8fMbk0k4CFJ8g9qImYtYGJ8lsFFMRv.jpg
  • 20
@valencianista: Pelna zgoda nie mam nic przeciko. Esport w Polsce rozwija sie w zadowalajacym poziomie, szkoda tylko ze nie ma graczy. W LoLu jeszcze sezon temu mielismy najwiecej graczy w europejskiej lidze, dzisiaj zostalo dwoch a ich nastepcow nie widac.
@hannazdanowska: prawie jak katowice ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Po zakończeniu zawodów, zwycięzca turnieju weźmie udział w meczu pokazowym. Jego przeciwnikiem będzie jedna z najlepszych zagranicznych drużyn.


@hannazdanowska: nie dość, że wygrają to ich jeszcze jakiś tier 1 zaora? :D co to za drużyna ma być? virtus pro?
@hannazdanowska: To, że e-sport wypłynął i stał się popularny uważam za dowód na głupienie społeczenstwa :( Nic nie mam do firm które za tym stoją- one robią kasę. Nie mam nic do prosów- oni robią na tym kasę. Ale jak rozmawiam z przygrubawym facetem po trzydziestce który jest na bieżąco z wydarzeniami z LoLa czy sceny CS'a to żal mi sie robi jak ludzie sobie marnują życie :(