Wpis z mikrobloga

Po krótkiej dzisiejszej zabawie z OnePlus2 (tu poprzedni wpis) kilka refleksji na szybko:

+ rozmiar jest ok (karłem nie jestem ale dla mnie osobiscie 6" to juz w rece za duzo, 5" troche oczy mi za mocno psuje, a te 5,5" daje rade zgodnie z oczekiwaniami)
+ Ekran jest FullHD a nie jakies idiotyzmy typu 4K ktore wysysaja baterie w 5 sekund
+ chodzi żwawo, a OxygenOS to najnowszy lizak (5.1) i tylko pare mało inwazyjnych (a przy tym dla mnie uzytecznych poprawek, nie tak jak np. w Samsungu, gdzie śmieci masa). OnePlus wlasnie wydal aktualizację do systemu, glownie bugfixy + łatki bezpieczeństwa na ostatnio znalezione dziury więc powinna się pojawić via OTA na dniach.
+ skaner linii papilarnych do unlockowania urządzenia jest bardziej "używable" niz np. pattern (przynajmniej nie trzeba machać po ekranie - wystarczy przytrzymac palec na przycisku)
+ O

- mogłby być ciut lżejszy. Taki S4 czy S6 to 136g, OnePlusTwo to 170g - niby niewiele ale jednak jak sie używa to nie to mocno przeszkadza, ale czuc jak sie oba w rece trzyma. Zobaczymy z czasem
- USB-C - swietnie. Mam az 1 kabel (podczas gdy do mikro usb mam kable w zasadzie wszedzie). Komus cos nie wyszlo jak glosowali czego klienci oczekują. A mogli zapytać... :(
- dual SIM jest, ale niestety typu "dual standby". Dla mnie minus (ale z tego co widze większość sie cieszy bo im Dual Active zbędne. Trudno...)

? wisi na kablu podpietym do laptopa od dłuższego czasu a poziom naładowania ciągle stoi na 80%. Interesujące, trzeba się będzie przyjrzeć o co chodzi...

Niektorzy się czepiali ze nie ma NFC - ano nie ma. Ale osobiscie nie uzywałem jak byl (w innym) więc tutaj nie będę tesknił.
Ciekawe jeszcze jak z temperaturami podczas uzywania - niektórzy twierdzą ze OnePlus "skręcił" taktowanie Snapdragona 810, zeby sie nie grzal za mocno podczas pracy zaś sam OnePlus twierdzi, że używają poprawionej wersji 810 która już tak się nie nagrzewa jak wcześniej. Zobaczymy...

PS: nie robię #rozdajo invitek póki co. Nie piszcie w tej sprawie :)

#android #oneplus #oneplustwo
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@WebnetMobile: Jak będziesz mógł się pobawić z:
- Debian Noroot; jak działa?
- Emulator Dolphin (GameCube / Wii)
- Emulator Play! (PlayStation 2) - ten będzie zamulał, ale jakieś testy by się przydały (ile FPSów wyciąga na jakich ustawieniach)

Dość żmudna praca, ale przetestujecie sprzęt na naprawdę wymagających aplikacjach (poza Debianem)
  • Odpowiedz
@WebnetMobile: Co do zmiany taktowania. To nie op zmienili taktowanie tylko snapdragon który po tym jak dużo osób się skarzylo na grzejace się telefony postanowili to poprawić. W efekcie zmniejszyli tylko taktowanie, rozwiązanie roku k---a. I tylko na tym polegała ich poprawka...
  • Odpowiedz
@WebnetMobile: co to jest ten dual standby?
To, że ktoś tam nie używa NFC to żaden argument. Rozumiem gdyby był jedyny na świecie, który się burzy o brak tej funkcji, ale tak nie jest. Nie wiem, ilu ludzi faktycznie nie kupi OPT z powodu braku NFC, ale wydaje mi się, że powinno się szanować nawet ten drobny ułamek.
  • Odpowiedz