Wpis z mikrobloga

Ehhh, piszę w związku z ostatnią #afera #stobanowdlaprawakow
Ciężko jest mi być prawicowcem w tym kraju, gdzie prawica kojarzona jest z Korwinowskimi Kucami, bądź Kibolskimi Patriotami, tertium non datur. Czy naprawdę nie ma w tym kraju miejsca dla normalnej opcji prawicowo- libertariańskiej?
Jestem zwyczajnie pracującym facetem, nie narzekam specjalnie na zarobki. Chciałbym płacić niskie podatki, chciałbym zwiększenia kwoty wolnej od podatku. Nie chcę płacić na górników, rolników i inne uprzywilejowane grupy społeczne. Uważam się za patriotę, ale nie chcę bronić polskiego przemysłu tam, gdzie powstają patologie, a przedsiębiorstwa stają się niewydolne. Jestem za Hayekowską wizja ekonomii i ograniczaniem roli Państwa, ale rozumiem w przeciwieństwie do Korwina, że całkowita nieograniczona prywatyzacja niektórych dziedzin (służba zdrowia) doprowadzić może do tragedii.
Nie mam brunatnych ciągot - odrzucają mnie wszystkie ONR-y i Ruchy Narodowe; wielcy patrioci, #!$%@? ich mać. Gospodarczo bliżej im do lewicy, a ich "patriotyzm" sprowadza się do #!$%@? i walki z mityczną "komuną". BTW uważam, że liczba osób walczących z komuną wzrasta wprost proporcjonalnie do upływu czasu, kiedy to komuna upadła i nikomu nie grozi spałowanie lub więzienie za tak heroiczną postawę.
Co do imigracji mam zdrowy stosunek - jeśli przyjeżdżasz tutaj zarabiać i pracować, witamy na pokładzie. Jeśli przyjeżdżasz wprowadzać swoje ideologie i nie szanować obowiązującego prawa - #!$%@? i nie obchodzi mnie w którym śmietniku wylądujesz - byle za granicami.
#!$%@? mnie salonowa lewica - Krytyki Polityczne i inne "yntelektualne" zaplecza, którzy uważają się za lepszych od reszty, śmietankę społeczeństwa. Górnolotne tezy, dyskusje w warszawskich knajpkach przy wódce, na którą doją publiczną kasę, a potem żal na kacu, iż nikt ich nie chce wziąć do rządzenia krajem.
Nie przeszkadzają mi homoseksualiści - byli od zawsze, jestem za związkami partnerskimi, bo nikomu od tego krzywda się nie stanie. Wchodzenie komuś do łóżka jakoś sprzeczne jest z wolnościowym podejściem do życia.
Rozumiem, że historia nie jest czarno- biała, nie było tylko dobrych chłopców z AK i złych z AL. Upraszczanie to objawa debilizmu i wpychania prostych tez: komuch - zły. Komunizm wyrządził w Polsce gigantyczne szkody, ale na początku cholernie dużo ludzi w ten komunizm wierzyło, bo w II RP wcale super się nie żyło.

Dość chaotyczne to oświadczenie, ale ciekaw jestem czy jest tutaj choć kilka osób z podobnymi poglądami, bo chciałbym rozróżnić bycie utożsamianym jako prawicowiec z niektórymi debilami spod znaku #4konserwy, od bycia prawicowcem wolnościowym - ukierunkowanym na liberalizację gospodarki, a nie na żydokomunę.
#oswiadczenie #oswiadczeniezdupy
  • 87
  • Odpowiedz
@tuf_wedrowiec: W zasadzie mam bardzo zbieżne zdanie w wymienionych kwestiach. Ale unikam utożsamiania się z jakimkolwiek ugrupowaniem, kierunkiem, właśnie z powodu aktualnych tendencji do skrajności, które to zawsze dążą do wszelkich patologii.
  • Odpowiedz
@iEarth: No właśnie, a tutaj na wypoku te skrajności były normą. Vide: jeśli nie oglądasz TV Republika, nie czytasz Ziemkiewicza i ne uważasz, że okragły stół to była zdrada - to z ciebie gówno a nie "prawdziwa" prawica.
  • Odpowiedz
Ale, że serio, a wy to nie jesteście socjalistyczni gospodarczo?


@tuf_wedrowiec: Ale że serio, nie jesteśmy ani socjalistami, ani komunistami... ani, na dobrą sprawę, lewakami. Nie sugeruj się łatkami przypinanymi neuropie przez debili, którzy wczoraj zostali zbanowani - zdecydowana większośc neuropejczyków wyznaje poglądy bliźniaczo podobne do tych, które sam opisałeś.
  • Odpowiedz
@Cheater: Znam różnicę między liberalizmem a libertarianizmem, użyłem tej nazwy świadomie. Jeśli #neuropa nie akceptuje takich poglądów, to daleko mi do niej.
W ostatnim zdaniu powinno być "na walkę z urojoną żydokomuną" może wtedy byłoby jaśniej.
Poza tym nie mam wypokowej wizji świata, nie siedzę w piwnicy, czytam różne (często skrajne) pisma, aby poszerzyć swój światopogląd. Nie mam zamiaru się ubiegać o dołączenie do żadnej grupy, a Ty robisz mi badanie
  • Odpowiedz
@tuf_wedrowiec: myślę podobnie. I zawsze bardziej sympatyzowałem z koriwnem, ale odkąd zasiedziałem się na mirko i poznałem ludzi których nazywa się neuropą oraz wpisy szanowanych konserw typu sporting czy inny goompas to raczej wybór jest prosty. Libertarianizm nas wyzwoli.
  • Odpowiedz
@tuf_wedrowiec: Większość członków RN ma poglądy gospodarcze zbliżone do twoich (prywatyzacja z wyjątkiem sektorów strategicznych), i nikt się tam nie "#!$%@?" więc nie opowiadaj głupot, nie myl kibolstwa z członkami tych organizacji bo pozory baaardzo mylą. "ale rozumiem w przeciwieństwie do Korwina, że całkowita nieograniczona prywatyzacja niektórych dziedzin (służba zdrowia) doprowadzić może do tragedii." Wszyscy którzy są za prywatyzacją służby zdrowia czegoś nie rozumieją(łącznie z korwinem), a ty taki jesteś mądry
  • Odpowiedz