Wpis z mikrobloga

@Gallonimus: Jeżeli chcesz się nauczyć języka, to co ci to da, że nie będziesz rozumiał niczego w systemie? Lepiej zacząć od osłuchania się z językiem przez film i muzykę oraz radio (audycje). Do tego dokładasz podstawy zapisu i gramatyki, ale to niekoniecznie od razu. Jak chcesz się szybko nauczyć, to spróbuj podświadomej nauki, np. SITA itd.
@Gallonimus: akurat z komputerami jestem bardzo obeznany, dlatego chcę zmienić, bo bardzo dużo nazw różnych funkcji znam, a jakby teraz były po francusku, to poznawałbym trochę słówek
@ungaged: ja sobie zmieniłem język w CSie na francuski i teraz np. wiem że nóż to couteau, wygrać to gagner, oglądać to regarder itd. poza tym przyzwyczaiłem się do szybkiego czytania i rozumienia czasu passe compose (np. MVP: szybkiekonto pour avoir pose la bombe)
@Gallonimus: kształcę się w branży informatycznej, więc wydaje mi się że coś tam mi się przyda, poza tym to tylko podstawy, dopiero zaczynam
do słówek w "typowym" życiu dochodzi facebook, który też oferuje zmianę języka
@Gallonimus: czy ja dobrze widzę? Odradzasz zmianę języka w kompie, a polecasz jakieś bzdurne SITY? Matka wie, że ćpiesz?

@ungaged: nie słuchaj tych bzdur. Zmieniaj język w kompie, telefonie i gdziekolwiek się tylko da.