Wpis z mikrobloga

Jako iż w tym tygodniu obejrzałem już Lot i Dzień Próby to żeby potwierdzić klasę aktorską Denzela Washingtona sięgnąłem po film Człowiek w ogniu w reżyserii Tonego Scotta (Brat Ridleya, popełnił samobójstwo w zeszłym roku. Nakręcił m.in Top Gun i Deja Vu).

Akcja dzieje się w Mexico city, Denzel gra ochroniarza-alkoholika który podejmuje się ochrony córki bogatego biznesmena. Film to naprawdę mocne kino sensacyjne ze świetnymi ujęciami, muzyką i genialną grą aktorską Denzela i młodej Dakoty Fanning. Jak dla mnie największym minusem tego filmu był trochę chaotyczny montaż, ale ogólnie film bardzo dobry. Gra tam jeszcze Mickey Rourke i Christopher Walken. Polecam 8/10

ps. @marek_antoniusz widziałeś ten film?

#menonfire #czlowiekwogniu #film #filmnawieczor #denzelwashington #dakotafanning #tonyscott
SiekYersky - Jako iż w tym tygodniu obejrzałem już Lot i Dzień Próby to żeby potwierd...

źródło: comment_SRuvF7iwr7WfjiKt1USPQBue2slpCIlU.jpg

Pobierz
  • 7
@SiekYersky: A ja widze non stop wszedzie jak wszyscy fapają nad tym filmem tak jakby w nim było cokolwiek nowego i odkrywczego. Widziałem go swojego czasu, i wywołał we mnie tyle emocji ze nie pamietam nawet o czym był i co sie tam działo.
@SiekYersky: Obecnie poraz kolejny oglądam dokument: Z-boczona historia kina. Jeśli interesujesz sie filmem, to polecam.

W skrócie: psychoanalityk analizuje filmy.

Cytat: Nie stawiajmy sobie pytania: "Czy nasze żądze są zaspokojone?" Ale: "Skąd wiemy, czego pożądamy?" W ludzkich żądzach nie ma nic spontanicznego, naturalnego. Nasze żądze są sztuczne. Trzeba nas uczyć pożądania. Kino jest najbardziej perwersyjną ze sztuk. Nie daje ci tego, czego pożądasz, ale mówi, jak pożądać.