Wpis z mikrobloga

Pij ze mno kompot, Lufthanso! Zarezerwowali więcej miejsc, niż było dostępnych w samolocie i na mniej niż godzinę przed planowanym odlotem, zaczęli poszukiwać ochotników, którzy polecieliby następnym możliwym lotem. Jako, że ani mnie, ani mojemu różowemu nie spieszyło się zbyt bardzo z powrotem do wielce wesołego i kolorowego Aberdeen XD, a do pracy dopiero jutro po południu, to poszliśmy ogarnąć szczegóły. Także tego, lot przebookowany na jutro z samego rana, zapewniony nocleg w hotelu przy lotnisku, a dodatkowo 250 euro w gotówce na głowę. Polecam taka obsługę klienta! Pic rel #bogactwo XD #coolstory #truestory
Pobierz
źródło: comment_NvuWFMu2a9YxSopm8pG5T4ncKwgeZ8KL.jpg
  • 48
@sirrek: dokładnie zwie się to overbooking. I tak, zdarza się że Twoje miejsce jest sprzedawane drożej komuś innemu, ale też czasem linie lotnicze sprzedają (na pewno kiedyś było to w praktyce, teraz nie jestem pewien) więcej biletów niż są w stanie zmieścić na pokładzie tak o, albo linia Lufty ma przesiadkę, a z racji opóźnienia lotu pare osób nie zdązyło na dany lot. Ja czasem wracając z delegacji zostawałem sobie pare