Wpis z mikrobloga

Mireczki spod tagu #programowanie i #informatyka - szybkie pytanie.

Mianowicie nastał czas zmiany komputera, zastanawiałem się nad tym : http://www.x-kom.pl/p/241023-notebook-laptop-15-6-lenovo-y50-70-i7-4720hq-8gb-256-gtx960m.html , to już jest absolutne maksimum które mogę wyciągnąć, gdyż z programowania nie mam jeszcze takich kokosów (do wykopowego 15k jeszcze trochę jest, ale 17lvl dopiero( ͡° ͜ʖ ͡°)) I teraz pytanko - czy da się znaleźć coś lepszego w tej cenie? Laptop ma być głównie do programowania (uC, C#/C++, WebDev), nie do grania :) Styka? Przy korzystaniu stacjonarnym zamierzam podpiąć pod niego dwa monitory FHD i klawiaturę, a samego lapka zamknąć ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#pawlooprogramuje
  • 25
@Pawloo: komputer do programowania? Co masz na myśli mówiąc to. Jeżeli do nauki i programowania jakichś mniejszych programów, zabawy na SPOJ'u to wystarczy ci pierwszy lepszy lapek za 2 koła. Jeżeli jakieś duże projekty, i wiele otwartych programów, to zwróć uwagę na ilość ram i mocny procesor. Ale jeżeli laptop nie służy ci do gier, to szukaj sobie innego lapka, który będzie wygodny. Ten co podałeś, może być irytujący. Przeczytaj recenzję
@michalfranc: Musi być laptop, obecnie posiadam dość mocną stacjonarkę i przeszkadza mi to że nie mogę się położyć, iść pod altankę, czy pojechać do kogoś i zaprogramować alarmu czy po prostu wziąć na serwis jakiejś większej maszyny.
@Sacramoni: Ok, programowanie Atmeg to pikuś, programuję też Xmegi, STM32 i jeszcze PICe czasem. Tutaj sprawa się komplikuje - nie oszukujmy się, Windows jest najpopularniejszym systemem :)
@Sacramoni: Tyle to wiem :D Patrzylem na to, bo mam wymagania podobne jak mireczek @Pawloo, ale nie programuje sterownikow. Chcialbym miec cos lekkiego, przenosnego, co wytrzyma dlugo na baterii i uciagnie intelliJ IDEA i inne takie cuda. Mac wydaje sie w tym przypadku niezlym rozwiazaniem. Tylko ich jest tyle wersji, ze nie ogarniam. Late 2013, Early 2014 itd.
@mikrolongin: patrz na parametry i żeby nie było zbyt dużo cykli ładowania baterii, jak Ci się uda znaleźć do 300 to spoko. Ja mam 13'' late 2013 i dla mnie jest 10/10. Ale zastanowiłybm się nad air'em jeśli Ci wystarczy bo ma matową matryce i fajna klawiaturę. Oraz bateria dłużej trzyma. Tylko musisz się przestawć na 13'' bo nie robą 15''. Ale 13 jest milion razy bardziej poręczna i faktycznie przenośna
@Sacramoni: No te 3000 bylbym w stanie zaplacic, bo mniej wiecej tyle kosztuje nowy laptop z windowsem. Mysle wlasnie nad 13", bo 15" laptop to cos pomiedzy porecznoscia a wielkoscia ekranu - noszenie torby z laptopem wazacym 3kg + ladowarka 1kg to porazka. 13" bylaby jednak duzo bardziej mobilna, lekka i w ogole. Masz w tym late '13 ssd? Nad airem pomysle, dzieki.