Wpis z mikrobloga

Teraz to #!$%@?ł xD

- Warto byłoby się zastanowić, co jest bardziej potrzebne - czołg czy darmowe obiady dla dzieciaków - mówił prezydent Robert Biedroń na antenie TVN24 w Święto Wojska Polskiego.


- Wojny nie mieliśmy już od kilkudziesięciu lat i nie zanosi się na to, żeby miało dojść do bezpośredniego konfliktu zbrojnego. (...) Ja jestem pacyfistą, uważam, że kupowanie super rakiet i wypasionych czołgów to pieniądze w dużej mierze wyrzucone w błoto - stwierdził.

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,18558477,biedron-przed-defilada-wojska-zakup-wypasionych-czolgow-to.html
#4konserwy #bekazlewactwa
lkg1 - Teraz to #!$%@?ł xD
 - Warto byłoby się zastanowić, co jest bardziej potrzebne...

źródło: comment_SxqWMWuVvpQdi8EcCwrZIInWAoTQpKR0.jpg

Pobierz
  • 114
@Cheater: Dużo sobie dopowiadasz do prostych rzeczy, które napisałem bez wskazania konkretów. Gratuluję.

Stan permanentnego pokoju nie istnieje. Paradoksalnie to rozrojenie się jednej potencjalnej strony może wywoływać wojny. Należy zachować równowagę w czasie pokoju, pomiędzy stanem wojska, a innych instytucji państwa. Natomiast to co ty sobie będziesz robił w trakcie potencjalnej wojny niewiele mnie interesuje.
- Wojny nie mieliśmy już od kilkudziesięciu lat i nie zanosi się na to, żeby miało dojść do bezpośredniego konfliktu zbrojnego. (...) Ja jestem pacyfistą, uważam, że kupowanie super rakiet i wypasionych czołgów to pieniądze w dużej mierze wyrzucone w błoto - stwierdził.


@lkg1: Im dłuższy okres bez wojny tym prawdopodobieństwo wybuchu wojny wzrasta z każdym kolejnym dniem. Całe szczęście, że Rosja ma sporo konfliktów zbrojnych, to z Czeczenami, to z
...i gdzie byly te wojny? W USA? W Kanadzie?

To, że to były konflikty poza tymi państwami nie oznacza, że ich nie było, a wynikały m.in. z zobowiązań sojuszniczych, co dotyczyło także nas (NATO w Afganistanie).

Jakoś Dania czy Szwajcaria znalazły inne rozwiązania nawet podczas IIww


@Cheater: E: Dania walczyła, a ze Szwajcarią jest nieco inaczej z kilku względów, m.in. chodzi o terytorium.
Moze wiec trzeba przeanalizować te "inne wzgledy" i sie czegos nauczyc ...no ale do tego potrzebny jest rozum, a nie mokre sny o bohaterstwie


@Cheater: Te 'inne względy' to m.in. trudno dostępny teren, to nas nie dotyczy. Zresztą to się tyczy wojny, która trwałą 70 lat temu.

My się obecnie opieramy na sojuszach, które wymagają na nas potrzebę utrzymania armii, jak i na własnych Siłach Zbrojnych.

Biedroń mówi głupoty, przykre, ale
Rly? xD Jakos w Afganistanie teren nie był przeszkodą do prowadzenia wieloletnich wojen ani dla Rosjan ani dla USA

Naprawde nie wiesz jakie wzgledy decyduja o braku udzialu Szwajcarii w wojnach?


@Cheater:
-Szwajcaria trzyma kasę dużej części Europy.
-Szwajcaria nie ma zobowiązań sojuszniczych, bo od prawie dwustu lat jest krajem neutralnym.
-Szwajcaria ma przeszkolone społeczeństwo które może zostać powołane pod broń w razie wojny.
-Właśnie ten górski teren jest argumentem na