Wpis z mikrobloga

Sytuacja jakoś z czerwca.
Stoję sobie w kolejce do piekarni. Przede mną jakieś 12 osób. Obok znajduje się stoisko z mięchem, jakiś krawczyk. Kolejka jak kolejka, powoli przesuwam się do przodu, by zdobyć przepyszny słowiański chleb. Nagle przede mną wciskają się dwa staruchy (lvl około 70). Ani me ani be ani pocałuj mnie w dupę. Zwracam więc uwagę, no bo do #!$%@?!? Wcześniej kupowały w mięsnym i nagle wtryniły się przede mną.

- Przepraszam, Panie tutaj nie stały.
- My sobie zajęłyśmy kolejkę
- Przykro mi, ale ja stałam w tej kolejce od początku, nic takiego nie słyszałam, zresztą każdy odczekuje swoje.

Nagle jakiś obrońca Janusz wyskakuje z dupy. Drze się za moimi plecami :
- Kup sobie wózek jak ci tak ciężko. Jesteś niewychowana (koleś sam od razu przeszedł na ty) nic by ci się nie stało jakbyś przepuściła te dwie starsze osoby.

Trochę mnie to zaskoczyło, bo nie zrozumiałam o co mu właściwie chodzi. Wystałam swoje i nagle ktoś się wpycha i jeszcze dostaje ochrzan, że nie przepuszczam starszych osób.

Pytam więc głośno, kierując wzrok na ekspedientkę :
- Jak wygląda ta kolejka, czy z mięsnego można tak przechodzić czy jest osobna kolejka.
Nikt nic nie odpowiedział. Sprzedawczyni wzruszyła ramionami.
Nagle jedna z tych bab wciskających, mówi :
- Dobrze, niech Pani sobie kupuje.

Nosz #!$%@? jaka łaska... Ja nie wiem o co chodzi tym staruchom. Dwie babki wyglądały dobrze. Ubrane całkiem nieźle jak na swój wiek. PRL dawno minął.

A wy mirki? Jakbyście się zachowali? Może mieliście podobnie?
#boldupy #cebula #janusze
  • 144
@Wombie: No prostakami w tej chwili jesteście wy robiąc z #!$%@? staruszek niewiadomo jakie problemy. Jak macie serio problem żeby kulturalnie przeprosić kogoś w kolejce to może nie chodzcie do sklepów? Ból dupy bo się nie umiało sprawy załatwić. Bosz
@krzakedenu: kolejka rzecz święta, gościowi za Tobą było powiedzić żeby się nie odzywał bo z nim nie rozmawiasz, a jak jest hojny to niech sam je wpuści przed siebie, ale nie wiesz co na to klienci za nim. Dobrze zrobiłaś.
Mogłas jeszcze powiedzieć:
- nie widzi Pani kartki z informacja ze nie wolno się wpychac w kolejke.
- gdzie jest taka kartka
- w dupie,
( ͡° ͜ʖ ͡
@krzakedenu: Lepiej się zachować nie mogłaś, brawo!
Każdy powininen mieć szacunek do ludzi starszych ale zarówno nas młodych jak i ich obowiązuje kultura.
Jeżeli taka jedna z drugą nie mają siły by stać w kolejce, wystarczy podejść do młodej osoby w kolejce i grzecznie poprosić.
Najbardziej #!$%@?ą te starsze osoby, które myślą, że tego typu rzeczy im się "należą".
Ciekawe z jakiej racji ?!
A tak od siebie to jeszcze niebotycznie
@atoic: nie, to nie ona zaczęła, to one bez słowa i w sposób zorganizowany - prawdopodobnie nie po raz pierwszy -weszły przed kogoś w kolejkę.
czy patrzylabys inaczej na dytuacje,gdyby na miejscu Mirabelki byl: ojciec z dzieckiem, gosc +30lvl, wreszcie osoba w wieku zbliżonym?
naprawdę tak uważasz -że każdy kto "ma jakiś powód", bo się śpieszy, stanął na zakazie, ma jedną rzecz mniej od Ciebie, jest w niewidocznej ciązy albo 50+