Wpis z mikrobloga

Sytuacja jakoś z czerwca.
Stoję sobie w kolejce do piekarni. Przede mną jakieś 12 osób. Obok znajduje się stoisko z mięchem, jakiś krawczyk. Kolejka jak kolejka, powoli przesuwam się do przodu, by zdobyć przepyszny słowiański chleb. Nagle przede mną wciskają się dwa staruchy (lvl około 70). Ani me ani be ani pocałuj mnie w dupę. Zwracam więc uwagę, no bo do #!$%@?!? Wcześniej kupowały w mięsnym i nagle wtryniły się przede mną.

- Przepraszam, Panie tutaj nie stały.
- My sobie zajęłyśmy kolejkę
- Przykro mi, ale ja stałam w tej kolejce od początku, nic takiego nie słyszałam, zresztą każdy odczekuje swoje.

Nagle jakiś obrońca Janusz wyskakuje z dupy. Drze się za moimi plecami :
- Kup sobie wózek jak ci tak ciężko. Jesteś niewychowana (koleś sam od razu przeszedł na ty) nic by ci się nie stało jakbyś przepuściła te dwie starsze osoby.

Trochę mnie to zaskoczyło, bo nie zrozumiałam o co mu właściwie chodzi. Wystałam swoje i nagle ktoś się wpycha i jeszcze dostaje ochrzan, że nie przepuszczam starszych osób.

Pytam więc głośno, kierując wzrok na ekspedientkę :
- Jak wygląda ta kolejka, czy z mięsnego można tak przechodzić czy jest osobna kolejka.
Nikt nic nie odpowiedział. Sprzedawczyni wzruszyła ramionami.
Nagle jedna z tych bab wciskających, mówi :
- Dobrze, niech Pani sobie kupuje.

Nosz #!$%@? jaka łaska... Ja nie wiem o co chodzi tym staruchom. Dwie babki wyglądały dobrze. Ubrane całkiem nieźle jak na swój wiek. PRL dawno minął.

A wy mirki? Jakbyście się zachowali? Może mieliście podobnie?
#boldupy #cebula #janusze
  • 144
  • Odpowiedz
@krzakedenu: z drugiej strony takim kobietom powinnaś ustąpić sama-prawda jest taka że one już swoje wystały i mają prawo na starość odrobinę odpocząć. Wyobraź sobie jak ciężkie dla takich kobiet musi być samo wyjście do sklepu. Jesteś młoda i dużo jeszcze przed Tobą i uwierz mi w ich wieku zrobisz to samo. Jestemw ciąży i mimo tego że sama ledwo stoję na nogach przepuszczam staruszki w sklepach. Niekture widząc mój stan
  • Odpowiedz
@Wombie: liczą bo powinno takie być. Dlaczego myślenie polaka jest takie-stare wredne i #!$%@? niech se stoją. Chcecie być tak samo traktowani to będziecie bo pokolenia 2005+ nie będą mieć w ogóle empatii.
  • Odpowiedz
@krzakedenu: babcie mi sie jeszcze nie wbily nigdy w kolejke, predzej pijaki, cyganie i stare dziadki. W ogole to bardzo czesto puszczam w swoje miejsce matki z dziecmi, male szkraby co przyszly po batona itp. Starych dziadkow zwyczajnie wyprzedzam bez slowa uderzajac koszykiem w ich schorowane kolana, cyganow i pijakow #!$%@? podnoszac glos na pol sklepu a w przypadku buntu z ich strony nakazuje wybrac sie na koniec kolejki lub w
  • Odpowiedz
@atoic: Kultura nie może obowiązywać tylko jednej strony, jeżeli starsza osoba uprzejmie by zapytała to nie miałbym problemu z ustąpieniem miejsca, ale że #!$%@?ą się bez słowa i jeszcze bezczelnie mówią, że sobie tę kolejkę zajęły, to niech stoją. Zero litości dla chamstwa. Takim ludziom należy się jedno, kula w potylicę, niezależnie od wieku.
  • Odpowiedz
@atoic: Trochę #!$%@?. Kobiety wyglądały całkiem dobrze. Postawne, wymalowane. Nie miały laski. Wcześniej sobie śmieszkowały za mięsem. Gdybym zobaczyła staruszkę, która nie wytrzymuję to wiadomix, ale tu chodzi też o odrobinę kultury.
  • Odpowiedz
@Wombie: liczą bo powinno takie być. Dlaczego myślenie polaka jest takie-stare wredne i #!$%@? niech se stoją. Chcecie być tak samo traktowani to będziecie bo pokolenia 2005+ nie będą mieć w ogóle empatii.


@atoic: ale teraz to juz #!$%@? strasznie... Powinno bo co? Oczywiscie, ze kultura wobec starszych istotna rzecz, ale to nie znaczy, ze mam przy tym zarobic torba bo #!$%@? jedna z drugs nawet "przepraszam" nie powie bo
  • Odpowiedz
@Wombie: pamiętaj że to ona zaczęła do nich z mordą że tu nie stały, miały prawo się odgryźć i w złości powiedzieć co chciały. Jak dla mnie to co tu piszecie jest po prostu głupie i chamskie z waszej strony, myślicie że jesteście tacy cwani a tak naprawde to żal to czytać. Jak się tak zachowujecie to sami będziecie dostawać w morde.
  • Odpowiedz
@atoic:
@krzakedenu: jeśli podeszlaby i poprosiła czy ktoś ją może wpuścić bo gorąco, bo ciężko w kolejkach, bo od rana stała dwie godziny w kolejce do lekarza - i faktycznie to po niej widać . To proszę bardzo. Ale jak ktoś sie wciska bo tak. Bo ma zajeta kolejkę to po prostu chamstwo. Chyba przeszedłbym do przodu i skwitował - to ja mialem miejsce przed panią. spotkałem sie z sytuacja
  • Odpowiedz
@atoic: Nawet nie mogę czytać tego bełkotu, babki #!$%@?ą się bez słowa a ty je usprawiedliwiasz. Według Ciebie powinna im podziękować, że wbiły w miejsce, która dziewczyna sobie kulturalnie odstała? A może to ona w takim wypadku powinna podejść do kasy i powiedzieć TERAZ TO JA JESTEM PIERWSZA, I #!$%@?! Co ten sławny socjalizm robi z ludźmi to ja nawet nie.
  • Odpowiedz