Wpis z mikrobloga

Mireczki, robię quiz dla 7-latków, fanów piłki nożnej. Mam już sporo prostych pytań dotyczących zasad. Nie jestem specjalistką w tej dziedzinie, więc może wy wpadniecie jeszcze na jakieś związane może z piłkarzami, których prawie nie znam. Pomożecie?

#pytanie #pomoc #pilkanozna przepraszam, że wołam tak duży tag, ale kto jak nie wy znacie się na tym najlepiej? :)
  • 70
@Wredna_pomarancza: na pierwszy rzut bez udziwniania przychodza mi takie, jakbys potrzebowala wiecej, daj znac. ktore miejsce zajmuje aktualnie Polska w swojej grupie w eliminacjach do euro 2016 (1.)? ktory zespol jest aktualnym mistrzem polski (lech)? jak nazywa sie selekcjoner reprezentacji polski (adam nawalka)? kto jest kapitanem reprezentacji (lewandowski)? w ktorym roku polska po raz pierwszy grala w mistrzostwach europy (2008)?
@Wredna_pomarancza:
Pyt: W przypadku którego stałego fragmentu gry nie może być spalonego? Odp: Wrzutu zza linii bocznej (autu). Edit: Lub pytanie: Czy po wrzucie z autu może być spalony? Odp: Nie
Pyt: Czy boiska do piłki nożnej mogą mieć różne rozmiary? Odp: Tak
Pyt: Kto jest uczestnikiem Superpucharu Polski? Odp: Mistrz Polski i zwycięzca Pucharu Polski (wyjątek: gdy w obu przypadkach jest ta sama drużyna, drugą jest finalista)

Można tak wymieniać
@Wredna_pomarancza: Nie wiem, jeśli to mały piłkarz, który jakieś ogólne pojęcie ma o tych najpopularniejszych klubach i piłkarzach, może coś takiego "gdzie gra Messi? - FC Barcelona/gdzie gra Krystyna R.? - Real Madryt/jaki klub nazywany jest Czerwonymi Diabłami? - Manchester United" i tego typu pierdoły, nie bądźmy wymagający względem ... dziecka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Wredna_pomarancza: Zawodnik po intencjonalnym zagraniu piłki nienaturalnie ułożoną ręką na linii bramkowej pozbawił drużynę przeciwną szansy na zdobycie gola. Sędzia ukarał drużynę rzutem karnym oraz wykluczył zawodnika który dopuścił się przewinienia, co wywołało protesty ukarane drużyny.
Jakie sankcje dyscyplinarne grożą obrońcy, który podczas protestów w sposób brutalny naruszył nietykalność cielesną arbitra powodując jego upadek?
@Wredna_pomarancza:
- "Jaki był wynik słynnego meczu z MŚ 2014 Brazylia - Niemcy?"
- "Jaki numer ma piłkarz x, y, z?"
- "Ile może być maksymalnie rzutów karnych w 1 meczu?" (Podchwytliwe, bo nie ma żadnego ograniczenia)
- "Kto wygrał tegoroczną Ligę Mistrzów?"
- "Z jakiego kraju pochodzi piłkarz x, y, z?"
- "Kto zdobył złotego buta w poprzednim sezonie?"
- "Wymienić 6 zawodników klubu x, y, z"
- "Do jakiego