Wpis z mikrobloga

#!$%@?, ktoś mnie #!$%@?ł na 4 tys. złotych.
Właśnie budzi mnie sms, że wypłata z bankomatu nie powiodła się (bo na szczęścię więcej na tym koncie nie miałem, zresztą limit dzienny wypłat to 5 tys).
Patrze a tu taki #!$%@?.
Kartę już zastrzegłem. Swoją drogą jak to możliwe, że ktoś dostał mój numer karty i PIN?!
Jakie są szansę na odzyskanie kasy po reklamacji w banku (moim zdaniem powinni to wychwycić - miejsce wypłat Mumbai)?

#bank #banki #mbank #bezpieczenstwo
budyn - #!$%@?, ktoś mnie #!$%@?ł na 4 tys. złotych.
Właśnie budzi mnie sms, że wypł...

źródło: comment_jb1e0KxAHyDmO4pD385sCUFBd9RoDv9r.jpg

Pobierz
  • 146
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@budyn: mi Panowie złodzieje nastukali paypassem 1.2k pln. po tygodniu mialem kase na koncie. Ubezpieczenie obowiązuje od 1k pln wzwyż, nie wiem tylko jak to z ta autoryzacją, czy to ze było potwierdzone ponem nie sprawi kłopotów. moze już ktoś to pisał ale nie chce mi się czytac komentarzy :)
  • Odpowiedz
czy jeśli mam karte "podpiętą" tylko do RORa na który wpływa wynagrodzenie i mam na portalu banku połączone do RORa inny rachunek oszczędnościowy (taka jakby lokata) z innym numerem konta to jest możliwość że jak ktoś mi ukradnie karte to może wypłacić kase z tego drugiego rachunku oszczędnościowego (ta niby lokata)?

Nie - możesz mieć kilka kart do jednego rachunku, ale nie możesz mieć jednej karty do paru rachunków.

Ale zadzwoń do
  • Odpowiedz
@alan11:

Swoją drogą to ponoć taki amerykański styl bankowości. Bank woli ponieść ryzyko i płacić klientom w razie czego, niż uszczelnić zabezpieczenia, bo to oznacza dodatkowe utrudnienia dla użytkowników.

Poniekąd rozsądna polityka - jednym z powodów dla którego zrezygnowałem z usług BPH była męka z wpisywaniem #!$%@? maskowanego hasła (które ofc mieć domyślnie mieć min. 48783 znaków + znaki specjalne, chińskie krzaczki i co najmniej 3 znaki zapisane alfabetem Morse'a).
  • Odpowiedz
@sataneria: Czekam aż mi się te złodziejskie transakcje rozliczą/zaksieguja. Bank nie przyjmuje reklamacji bez tego. "bo może się jeszcze cofną"
No to czekam...

Normalnie to do oddziału bym poszedł, ale dopiero pod koniec tygodnia wracam do Polski.
  • Odpowiedz
@budyn: jeśli nie wynikało to ze zgubienia karty i niezgłoszenia tego faktu, tylko była to kradzież danych karty poprzez bankomat - powinni Ci oddac cały hajs.
  • Odpowiedz
@budyn: dlatego trzymam pieniądze na koncie oszczędnościowym, a na osobistym trzymam środki na co dzień. W razie większych zakupów uwalniam środki z oszczędnościowego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@budyn: Ty, jednak na policję to koniecznie zgłoś, bo inaczej mogą ci nie oddać pieniędzy albo zabrać z powrotem. Dopiero dzisiaj sprawdziłem maila i się okazuje, że muszę do nich pójść z papierami i zaświadczeniem z policji, inaczej mi tę kasę zabiorą z powrotem. Do tej pory myślałem, że jak kasa przyszła, to sprawa zakończona.
Inna sprawa, że jedna transakcja (najmniejsza, wcześniej nie zauważyłem) zniknęła całkowicie, tak jakby jej nigdy
  • Odpowiedz