Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki, zabieram się za programowanie webowe już od pewnego czasu, chodzę jeszcze do #techbaza na informatykę. Podstawy technik internetowych miałem rok temu i w tym będe miał jeszcze. Na początku był HTML, teraz CSS prawdopodobnie. Przez 4 lata rozpisane jest też programowanie obiektowe w C/C++. Mogłem sobie porównać jedno i drugie przez ostatni rok i stwierdziłem, że webmasterka mnie bardziej kręci, bardziej ją rozumiem.
Zapoznałem się już z pojęciami front i back endu i wolę tworzenie tego co użytkownik widzi. Także wiem już co wolę robić, jakiś postęp od paru lat :D
Dobra, do sedna:
1. Znalazłem na stronie helionu książkę o HTMLu i CSS - http://helion.pl/ksiazki/html-i-css-zaprojektuj-i-zbuduj-witryne-www-jon-duckett,htcsww.htm co o niej sądzicie?
2. Kwestia nauki, w jaki sposób uczyłeś się np. Ty który to czytasz webmasterkingu?

#webdev #webdesign #programowanie
  • 11
@Peterov: Jeśli interesuje Cię typowy frontend, to zacznij od ściągnięcia kilku darmowych designów w *.psd i spróbuj je zakodować, dodać interaktywne funkcjonalności za pośrednictwem jQuery, użyć Bootstrapa lub Foundation do podstawowego gridu.
@Peterov: Mireczku, co do punktu drugiego - polecam bloga miroslawzelent.pl - człowiek jest nauczycielem informatyki, na jego blogu i kanale YT znajdziesz kilkaset godzin tutoriali z programowania (m.in. C++, HTML, CSS, PHP etc.), wraz z paczkami danych z tematyką danego tutoriala. Nie ma lepszych darmowych kursów niż od p. Zelenta :)
@Peterov: zainteresuj się też responsive web design - bez tego teraz ani rusz we froncie. Co do HTML i CSS naucz się ich dobrze. Dobrze, znaczy, że nie robisz rzeczy metodą prób i błędów ("może tak zadziała..."), tylko dokładni wiesz co robisz i co więcej wiesz dlaczego dzieje się tak a nie inaczej. Dalej jak koledzy wyżej napisali - DOM, Js, LESS/SASS i najróżniejsze frameworki (bez jQuery ani rusz na dzień