Wpis z mikrobloga

Llubię ludzi z pasją. Tu na Mirko, jest wiele osób, które mają pasję i dzielą się z nią innymi. Do dość inspirujące :) Dlatego i ja postanowiłem wrócić do jednej z moich pasji, którą zarzuciłem wiele lat temu - #modelarstwo a dokładnie #modelarstworedukcyjne. Postanowiłem też, że wyjdę nieco poza swoją strefę komfortu i zamiast samolotów, które kiedyś robiłem (wyłącznie), spróbuję zacząć od samochodów. Modele zamówione, przyszły wczoraj. Teraz tylko skompletować narzędzia i chemię modelarską, i ruszam z koksem.

Jako, że jestem cichym miłośnikiem #jdmboners, postanowiłem zacząć od kultowego auta japońskiego w 3 odsłonach - a mianowicie GT-R'a. I tu pytanie do szanownych (również z tagu #jdmboners, których celowo zawołałem): macie jakieś fajne pomysły na malowania? Byle nie odjechane - z takimi nie dam sobie rady :) Póki co plan był taki, żeby R32 zrobić na biało, R33 na czarno lub Dark Gray Pearl, a R34 na niebiesko lub czerwono. Jeśli macie propozycje, piszcie śmiało :)
mroczne_knowania - Llubię ludzi z pasją. Tu na Mirko, jest wiele osób, które mają pas...

źródło: comment_oEdShqc2vNaB99BhYVgjMztpABmbqcGF.jpg

Pobierz
  • 19
@lubielizacosy: Będę robił jeden po drugim :) Po prostu miałem zastrzyk gotówki, a modele były przecenione, więc kupiłem wszystkie trzy :) Jak już się uporam, kupę pewnie R34 Nismo, albo model bieżący.

@bamsebjorn: też właśnie planowałem zacząć od R34 - wbrew pozorom jest najmniej skomplikowany (najmniej części).
@bamsebjorn: Ok :) Tylko to pewnie trochę potrwa, szczególnie w tym przypadku (to tak, jakbym sklejał pierwszy model - przez te lata zarówno techniki modelarskie, jaki i chemia modelarska poszły znacznie do przodu, więc czeka mnie pewnie ścieżka wielu prób i błędów).
@mroczne_knowania: R34 orginalny niebieski najlepszy według mnie, ewentualnie czarny. R32 czarny, grafitowy, i biały też spoko w sumie. R33 w sumie nie wiem ten fioletowy co na opakowaniu w może być nawet ok, albo biały.
Jeszcze z ciekawości ile te modele kosztowały, szczególnie R32?
@Mazur9: R32 to Tamiya 24090 - 54 zł. R33 - Tamiya 24145 - 64 zł. R34 - Tamiya 24210 - najdroższy, 77 zł. Ale już teraz skóra mi cierpnie poniżej pleców jak pomyślę o kosztach narzędzi i chemii :) Ale myślę, ze nie wszystko naraz, spokojnie sobie wszystko skompletuję.

@Pawel4freak: O, dzięki za informację :)
@NieznanyAleAmbitny: Ale trafiłeś :) Po R35 ten na pewno będzie następny :)
Co do wymiarów, to skala modeli to 1:24. Zmierzyłem - wszystkie maja ok. 19,5 cm długości. Wrzucam zdjęcia karoserii wszystkich modeli.

@elvisiako: Nie znam, ale zobaczę - może jakieś referencje da się wyciągnąć, np. dotyczące kolorów karoserii i/lub wnętrza. Im więcej źródeł, tym lepiej :)
mroczne_knowania - @NieznanyAleAmbitny: Ale trafiłeś :) Po R35 ten na pewno będzie na...

źródło: comment_FOTA6JQaCDjCoE3QFhVcBACQIAiLgxQe.jpg

Pobierz