Wpis z mikrobloga

Chciałabym zacząć oglądać jakiś serial z napisami po angielsku, żeby sobie język poćwiczyć. Potrzebuje coś prostego na początek, chyba najlepiej u mnie z angielskim medycznym, więc te klimaty preferuje. Mirki mogą coś polecić?
#seriale #kiciochpyta
  • 18
  • Odpowiedz
@Miniaa: Z takich okołomedycznych:
Scrubs - bardzo dobry serial komediowy
Rush - jako serial dość przeciętny, taki gorszy House. Tylko jeden sezon.
iZombie - tu trochę na wyrost, ale hej - serial o zombie-koronerze nie zdarza się zbyt często, nie? Do tego jest to całkiem niezły cop-procedural(a procedurale z mojego punktu widzenia mają najprostsze słownictwo z seriali).

A i tak przy okazji - gratulacje. Oglądając seriale bez polskich napisów opuszczasz
  • Odpowiedz
@Wiedmolol: @str8edge: Scrubs to mój najukochańszy serial. Choć pierwsze wrażenie to było: o nie, nigdy nie zniżę się do tego poziomu. Także, nie nadaje się, bo potrzebuje coś świeżego. Kurde, ale ból dupy jak zrąbali ostatni sezon został i nie mogłam znieść polskiego tytułu...
  • Odpowiedz
@Jurigag: Kości są spoko, obejrzałam z doskoku kilkanaście odc. jak leciały w TV. Zdecydowałam się na bardzo medyczny i prosty w słownictwie "Nurse Jackie", nie jest wymagająca fabuła, więc jeśli nawet tracę jakieś 20% to i tak wszystko kumam
  • Odpowiedz
@Miniaa: no ja jak oglądałem z napisami angielskimi to często nie wiedziałem o co chodzi bo gadali trochę specjalistycznym językiem niekiedy :P ja polecam od 1 sezonu obejrzeć bo sezony 1-6 są imho świetne, potem jest coraz gorzej i nudno się robi, powielane schematy itp itd
  • Odpowiedz