Wpis z mikrobloga

Mirki potrzebna pomoc dla zielonki...
Dzisiaj ucegliłam mojego #lenovoa820 Najpierw widział kartę SIM jako wyłączoną, po włączeniu twierdził, że ją właśnie dezaktywuje, tak czy siak nie pomogło. Po zrestartowaniu, włącza się tylko do ekranu powitalnego lenovo i na tym się zatrzymuje. Może tak leżeć godzinami i tylko się grzeje... Reaguje na kombinacje power+volume up&down.
(,)
Ktoś coś?
#android #lenovo #telefony
  • 12
@odium1893: jak znajdziesz identyczny rom jak masz aktualnie na telefonie, w programie do flashowania możesz odznaczyć wszystkie pozycje poza 'system' i 'boot' - wtedy dane zostaną.
@mielcarz-eu: nie mam pojęcia o czym piszesz... () jakbyś napisał to tak na babski rozum, to byłoby świetnie (przepraszam za wyzwanie)
@inflo: da się sprawdzić wersję rom bez włączania telefonu, poprzez kombinację power &volume ?
@odium1893: najpierw backup. W recovery jest opcja zamontowania pamięci wewnętrznej do skopiowania danych wiec możesz skopiować np zdjecia z pamięci wewnętrznej, chyba że miałaś na karcie pamięci. Po backupie wyciągasz kartę pamięci i robisz wipe (wszystkie pozycje)
@odium1893: w recovery powinnaś mieć opcje backup, którą zrobisz kopie danych aplikacji ale nie dam sobie głowy z to uciąć. Backup ten po zrobieniu wipe możesz przywrócić ale nie jestem pewien, czy wtedy wstanie telefon.
@odium1893: kilka razy ratowałem mojego uceglonego lenowo a820 przez wgranie całego czystego oryginalnego chińskiego romu, czyści tel do zera i można zacząć na czysto od wgrania CWM lub TWRP i nowego custom romu