Wpis z mikrobloga

100zł za przejście na czerwonym gdy nic nie jedzie. Dziękuję panom policjantom, że tak troszczą się o moje zdrowie i dziękuję, za opiekuńczy (policyjno-represyjny) kraj gdzie obywatela traktuje się jak idiotę. W końcu gdyby nie przepis zabraniający przejścia na czerwonym to ludzie masowo rzucali by się pod nadjeżdżające samochody.

Człowiek coraz częściej bije się z myślami o #emigracja choć nie chce tego robić i serce każe zostać ale rozum już chyba dawno spakowany

#gorzkiezale #jakzyc
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Lanza:

Dziękuję panom policjantom, że tak troszczą się o moje zdrowie

Troszczą się o to, żebyś nie musiał być leczony z podatków oraz nie uszkodził komuś auta przez swoją głupotę, a nie o ciebie.
  • Odpowiedz
@Lanza: Dzień przed wyjazdem też dostałem 100 za przejście na czerwonym, w momencie gdy nie było samochodów w najbliższej okolicy. Zwykle czekałem ale raz akurat spieszyłem się...
  • Odpowiedz
@Lanza: Weź spróbuj inne sztuczki. Ja szukam miejsca oddalonego 100m od najbliższych pasów i gdy nic nie jedzie przechodzę bezczelnie przez ulice na widoku Policji. Oczywiście tracę 20 minut ale nigdy mandatu nie dostałem bo znam prawo że można przejść jeśli nie ma pasów.
  • Odpowiedz
@mamferiearodzicowniemawdomu: kiedyś się w ten sposób licytowałem na deszczu z patrolem (damsko - męskim). Ja uparcie twierdziłem że jest więcej niż 100m, oni że jest mniej. Koniec końców, puścili mnie bez niczego, ale wg. google maps mieli rację (wyszło mi ok 70m) :D
  • Odpowiedz
@rss: Ale, że jak wyjdę na pustą ulicę na czerwonym to wtedy wyrasta samochód spod ziemi i mnie potrąci czy jak bo nie rozumiem? Nie jestem samobójcą ani masochistą. Przechodziłem przez jezdnię z dwoma pasami ruchu w jedną stronę, na kolejnych światłach już stałem bo jechały samochody. No ale to jest właśnie taki tok rozumowania, obywatel jest głupi więc wprowadźmy 1000 zakazów bo przecież nikt nie potrafi samodzielnie myśleć. Nie
  • Odpowiedz
Nie jestem samobójcą ani masochistą.


@Lanza: czyli twierdzisz, że wszyscy, którzy do tej pory zostali potrąceni przez samochody, zrobili to aby się zabić lub czerpali z tego przyjemność? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

No ale to jest właśnie taki tok rozumowania, obywatel jest głupi

Bo jest. Nawet z takim zakazem ludzie wbiegają bez patrzenia na drogę.
  • Odpowiedz
@rss: Więc skoro tak się dzieje, co daje ten zakaz? Kto jest głupi i nierozważny ten pod samochód wpadnie bez względu na to jakich zakazów byś nie wymyślił. Idąc tym tokiem rozumowania powinien być zakaz poruszania się samochodami bo teoretycznie (nawet przestrzegając przepisów) możesz zabić.
  • Odpowiedz
Więc skoro tak się dzieje, co daje ten zakaz?


@Lanza: daje to, że jest jeszcze ta część głupich ludzi, która i tak by się nie rozejrzała, ale przynajmniej jest nauczona zwracać uwagę na światła, "bo tak każą". ;)

Idąc tym tokiem rozumowania powinien być zakaz poruszania się samochodami bo teoretycznie (nawet przestrzegając przepisów) możesz zabić.

Nie: idąc tym tokiem rozumowania, poruszanie się samochodami powinno być ograniczone przez wiele zakazów i nakazów. Oh, wait... ( ͡
  • Odpowiedz
@Lanza: Łączę się z Tobą w bólu Mirku. Mi też z------i 100 cebulinów.

Tutaj mój wpis

Taki mamy s-------y aparat rządzący, że policja zamiast chronić to poluje na ludzi i nabija hajs. Niestety nie są to jednostkowe przypadki lecz cykliczne polowania bez możliwości upomnienia.
  • Odpowiedz
@BobBuilder: No to u mnie podobna sytuacja, rozumiem gdyby jechały samochody i było jakieś zagrożenie to nawet nie ma co dyskutować ale na pustej drodze? Gdyby nie ciśnienie z góry to pewnie by przymykali oczy na takie sprawy. Szkoda, że tak jest. Byłem w Londynie i serio tam przechodzenie na czerwonym to codzienność i nikomu nie przyszło by do głowy, że to może być jakaś zbrodnia.
  • Odpowiedz