Wpis z mikrobloga

@Ragnarokk: Moj pakiet w medicover obejmuje wiekszosc zabiegow i operacji. Faktyczny problem bylby jakbym ulegl wypadkowi z utrata przytomnosci i zabraliby mnie do zwyklego szpitala. Wtedy jesli dany szpital nie wspolpracuje z medicoverem, pokrywa on tylko polowe kosztow. No i nie maja w swojej ofercie leczenia onkologicznego, takze musze ograniczyc wypok :P
  • Odpowiedz
@Clark_Nova: Cytat z 2013 roku, dziś składka jest niewiele większa:
"Najważniejszą cechą dobrowolnej składki zdrowotnej jest to, że tak jak składkę płaconą od pensji możemy ją w większej części odliczyć od płaconego podatku. Zasada jest taka, że 7,75 proc. podstawy wymiaru można odliczyć podczas gdy wysokość składki wynosi 9 proc. To oznacza, że odliczenie zmniejszy nam wysokość składki aż o 86 proc.! Zatem ze składki 340,94 zł urząd skarbowy po
  • Odpowiedz
@chris3d:
No więc właśnie - ogólnie dobrze, że takie coś istnieje, ale są sytuacje, gdzie jednak bez NFZ się nie obejdzie. Problem z robieniem ze zdrowia biznesu jest to, że jest to biznes ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Sam mam z roboty Enelmeda i korzystam regularnie. Ale kilka razy wolałem wybrać leczenie w NFZ i ogólnie jestem z tego zadowolony. Może i czasem trzeba postać w kolejce,
  • Odpowiedz
@zyyx: o ile takie 4500 zł wygląda fajnie dla młodego programisty, o tyle ciężko oplacić ubezpieczenia i przeżyć miesiąc jak ma się najczęstsze w Polsce wynagrodzenie czyli trochę ponad 2 tys zł dla całej rodziny
  • Odpowiedz
@eyeti: Pracują na czarno za 6-7zł/h bo są zdesperowani, bo nie ma pracy.
Jak brakuje rąk do pracy to janusze sami przestaną kombinować, bo nie będzie im miał kto robić, desperatów braknie.
Ciężkie do zrozumienia.
  • Odpowiedz
@zyyx: oczywiście założenie, że pracodawca chcąc oszczędzić na składkach da pracownikowi tyle samo brutto jest wyjęte z czarnej d--y.

oczywiście też to, że jak zachorujesz to po dwóch tygodniach jesteś bez roboty też ma zerowe znaczenie.
  • Odpowiedz
@durielek: Wszystko zależy od tego jaką umowę podpiszesz z pracodawcą (jakie zasady ustaliście). To jest interes tu nie ma skrupułów i trzeba pilnować żeby Cię nie "wyruchali". Jak już wcześniej pisałem "Po pierwsze rozmawiasz o umowie o prace a kiedy ustalisz warunki proponujesz umowę o dzieło "
  • Odpowiedz
@zyyx:

Powtórzę się:

sugerowanie, że ludzie zatrudniają na śmieciówka bo chcą pracownikowi płacić więcej

XD To, że ktoś was zatrudnia na śmieciówkach nie oznacza, że dostaniecie w bonusie te pieniądze, które poszłyby na ZUS. Dostaniecie tyle samo co człowiek na
  • Odpowiedz
@chapeaunoir:

Z korwinizmu się wyrasta

Kolejny bzdurny mit powtarzany do znudzenia żeby go uwiarygodnić.
Przykładowo mój kuzyn w wieku +40 ma firmę i o dziwo głosuje na Korwina, przy każdej gościnie gdy temat schodzi na politykę zawsze stara się wytłumaczyć niereformowalnym komuszkom dlaczego nie opłaca mu się bulić na ZUSy no ale oni i lewackie trolle z wykopu i tak wiedzą lepiej co mu się opłaca a co nie ;]
  • Odpowiedz