Wpis z mikrobloga

Mirki układałem dokumenty w swoim mieszkaniu i trafiłem na akt notarialny swojego mieszkania. I taka ciekawostka. Wiecie ile zapłaciłem za mieszkanie 42m2 nowe w stanie deweloperskim w mieście 130.000 mieszkańców w bloku wybuchowym w 2006 roku chwilę przed wielkim bumem cenowym? [tyle że cena za m2 była z 2004 kiedy płaciłem zadatek z gwarancją ceny a blok nie był jeszcze nawet dziurą w ziemi pod fundamenty]? 62.000zł( ͡° ͜ʖ ͡°)

Czyli równowartość -+ wartość 2 nowych Matizów w tamtych czasach.

Mieszkanie na ten moment jest warte 175.000-180.000zł a ile warte by dzisiaj były by te 2 Matizy?( ͡° ͜ʖ ͡°)

Taki mój krótki poradnik odnośnie #inwestowanie w swoją przyszłość.

#ekonomia #finanse #pieniadze #nieruchomosci #polskiedomy #chwalesie
  • 15
@Kezoj: a jeszcze mi sie przypomnialo jak kumpel w 2003 roku kupil Mercedesa za prawie 200 kola. Do dzisiaj jezdzi tym Mercem bo firma juz padla wspomina, ze mogl kupic 3-4 mieszkania i dzisiaj wartosc tych mieszkan wynosilaby prawie 600 kola ;)
@Dezywontariusz: Tak też mogło być ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie mówiąc o tym że deweloper już przed wpłaceniem właściwej kasy próbował różnych sztuczek żeby się wywinąć z wcześniej zabukowanej ceny (bo miałby 20-30k więcej conajmniej)