Wpis z mikrobloga

Gdy w wieku 23 lat trafiłem na oddział transplantologi wątroby dalej byłem zamroczony narkotykami nie zdawałem sobie sprawy z powagi sytuacji.
Tak miałem mieć przeszczep wątroby na własne życzenie.
Upodliłem się do granicy możliwości sam z własnej nie przymuszonej winy.
Rodzina w szoku bo Pan doktor mówił mojej mamie żeby miała świadomość że mogę umrzeć lub zapaść w śpiączkę wątrobową.
Lekarze nie dawali mi szans bo już ledwo żyłem. Wyniki wątrobowe pomimo podawania leków ciągle rosły w zastraszającym tempie.
A ja leżałem jak to warzywo na łóżku nie zdając sobie sprawy że otarłem się o śmierć że mogłem mieć kogoś innego wątrobę.

Całe szczęście wyszedłem z tego bez szwanku spadłem niczym kot na cztery łapy.
Transplantacja nie była potrzebna po paru dniach wyniki się poprawiły ale czekały mnie jeszcze miesiące w szpitalu a później dieta i rekonwalescencja.

Lekarze mówili mi że to dzięki temu że miałem zdrowy organizm.
Rodzina że to dzięki Bogu. Ja że to rodzina wymodliła żebym żył.

Ale nie o tym chciałem wam napisać.
Gdy już opuszczałem ten oddział i miałem się przenieść do innego szpitala. W oczekiwaniu na wypis ze szpitala i wszelkie dokumenty potrzebne do dalszego leczenia. Spotkał mnie Pan Doktor którego ani imienia ani nazwiska nie pamiętam.
Zabrał mnie do pokoju pielęgniarek gdzie staliśmy za lustrem weneckim i widzieliśmy człowieka podłączonego do mnóstwa aparatów i kroplówek.

Lekarz wskazał mi człowieka przed 45 rokiem życia i powiedział że ten człowieka już praktycznie nie żyje i jeśli ja będe żyć tak jak żyłem to skończę jak on.

Zdębiałem i do końca życia nie zapomnę tego co tam zobaczyłem.

Gdy wychodziliśmy z tego pokoju mijaliśmy na korytarzu płaczącą kobietę. To była żona tego umierającego. Osierocił dwójkę dzieci.
Wiem że ten człowiek był chory ale nie niszczył siebie przez własną głupotę.

Wiem że może to wam nie da do myślenia ale na narkotyki i alkohol nie ma mądrych ludzi. Gdy wpadasz w ciąg tracisz rozum po prostu głupiejesz.
Najważniejsze zaczyna być aby się naćpać lub #!$%@?ć nie ważne nic innego.

DLATEGO APELUJE DO WAS MŁODZI LUDZIE NIE NISZCZCIE SIEBIE NA WŁASNE ŻYCZENIE.

Wszystko róbcie z głową i nie zatracajcie się tak jak ja się zatracałem.

#oswiadczenie #narkotykizawszespoko
  • 50
  • Odpowiedz
@krl_krl: Tańczyłem długi czas. Sam nawet nie wiem co to było mówiliśmy na to kryształy. Wciągaliśmy to już około miesiąca a że miałem wtedy to w cenach hurtowych to nie żałowaliśmy. Ale przed tym jak trafiłem do szpitala zjadłem 6 dropsów Motorolek. Gdy na drugi dzień źle się już zaczynałem czuć to poprawiłem kreskę w nos.

Na dodatek gdy się szmaciłem i upodlałem to nie jadłem nic zdrowego bo nie miałem
  • Odpowiedz
  • 0
@jucio: to nie ma nic do rzeczy, ludzie wciagajacy krysztal nie pala ani nie biora kwasa bo to sa calkiem inne fazy... krysztal juz od pierwszej kreski potrafi wprowadzic cie w ciag i bedziesz #!$%@? az do momentu kiedy ci sie skonczy. Brzmi nieprawdopodobnie a jednak.
  • Odpowiedz
@jucio: Tu nie chodzi o współczucie bo na głupotę nie ma lekarstwa. Nie chcę robić z siebie ofiary losu bo powinienem wiedzieć jakie to może mieć konsekwencje dla mnie. Po prostu pierw to było raz na tydzień jak do klubu się szło a potem to była codzienność bez której nie potrafiłem żyć.

Mi chodzi o to aby młodzi ludzie nie próbowali różnych substancji bo i mądry człowiek popada w nałóg jak
  • Odpowiedz
@mamferiearodzicowniemawdomu: problemem nie sa narkotyki tylko twoje podejscie bo gdybyś podchodził odpowiedzialnie jak grzeczny i dobrze wyedukowany cpun to bys wiedzial co bierzesz, wielu użytkownik hyperreala robi testy na wątrobe po rożnych cudach i wyniki maja idealne, know your substance
  • Odpowiedz
  • 14
@mamferiearodzicowniemawdomu:
To troche jak rady od jakiegos nalogowego menela ktory wali po 5 win dziennie zeby nie pic alkoholu bo to szkodzi zdrowiu. Nie potrafisz dobrac sobie dawki? Masz sklonnosc do uzaleznien? Nie wiesz co jest dla ciebie dobre? To nie bierz niczego. Straszenie ludzi szkodliwoscia jakichs substancji jest zwyczajna manipulacja. Ludzie powinni sami wiedziec i edukowac swoje dzieci. #!$%@? mamy XXI wiek i dostep do takich bajecznych technologii ze mozesz
  • Odpowiedz