Wpis z mikrobloga

@DzikiZgon: Jak sie umie to tag, jak sie nie umie to ma sie ciagle włączoną lokalizacje/gps w telefonie XD
Wiem ze telefony szpiegują ale #!$%@? nie aż tak oficjalnie jak Microsoft w tej chwil XD
@DzikiZgon: A słyszałeś w ogóle by w ogóle zrobili coś jakiemus człowiekowi na podstawie takich danych (nie licząc ścigania przestępców i terrorystów)?
Dla takich pewnie takie zbierania informacji przez Spotify nt. słuchanych utwórów w celu późniejszych rekomendacji to też inwigilacja).
Najpierw Snowden, a teraz to straszenie Goebbelsem. Może i zbierają te dane, ale dopóki nie służą one do szantażowania, szykanowania czy kradzieży pieniędzy to jeszcze można przeboleć.
Najlepiej takim osobom zrobi
@LuZZiomek: Wiem, słyszałem. Jakby nie robili tego w Windowsie 7 i 8. Nawet przesiadka na Linuxa guzik ci da.
Część rzeczy można wyłączyć. Pytanie tylko co ci mogą z tymi danymi zrobić, ukraść pieniądze? To już się lekko ociera o teorie spiskowe, a ludzi doszukujących się wszędzie takowych nie rozumiem i rozumieć nie zamierzam.
Że też nie wspomnę o osobach piszących takie rzeczy a sami używają systemu Apple i Google którzy
Pobierz TheLaw - @LuZZiomek: Wiem, słyszałem. Jakby nie robili tego w Windowsie 7 i 8. Nawet ...
źródło: comment_zcCqRVYzAEJNNFtS6fspeEsNlfopH9gO.jpg
@TheLaw: tak zgadzam sie, lecz szanuje swoją prywatność i staram sie zminimalizować to #!$%@? szpiegostwo do #!$%@? nędzy. Wiem ze jak bedą chcieli to i tak bedą mnie szpiegować, ale wolę to ograniczyć do minimum.
@LuZZiomek: Używam ryjbuka, usług Google, mam też smarta i tableta z Andkiem, ale jakoś nic nie zrobili mi złego, co najwyżej tylko widzę spersonalizowane reklamy czy propozycje filmów na YT. Już widzę jak mieliby mi sprawdzać, czy np. nie mam apek ściągniętych z chomika zamiast kupionych w Google Play.
Część ludzi tak bojących się o to ma chyba coś do ukrycia na podstawie którego mogliby być pociągnięci do odpowiedzialności karnej czy
@codeeditor: Nie znam się dobrze na Linuksie pytaj mirków spod tagu #linux
Wiem tylko że Ubuntu przesyła pewne dane do Canonical, ale z innymi distro może myć podobnie, zbierają dane w celu ulepszania systemu