Wpis z mikrobloga

1. Firma X zaprasza Cię na rozmowę o pracę
2. Jaraj się, bo to podobno fajna firma
3. Na #gowork widzisz fatalne opinie o firmie X
4. Stwierdzasz, że w takim razie poszukasz innej firmy ale mimo wszytko idziesz na rozmowę tak na wszelki wypadek
5. Na rozmowie nie bardzo Ci zależy na pracy w firmie X, rzucasz absurdalnie wysokie wymagania finansowe
6. "Oddzwonimy..."
7. Dowiedź się od pracownika firmy X, że te opinie na GoWork powypisywała jedna osoba i są gówno warte
8. Wszyscy inni to potwierdzają
9. Każdy kogo pytasz mówi, że opinie na GoWork są gówno warte
10. ##!$%@? #!$%@?.jpg
11. Mija parę dni... szukasz jakieś innej firmy, tym razem olewasz opinie na GoWork
12. Dzwoni telefon
13. "Dzień dobry Panie Ktosek, dzwonię z firmy X. Zdecydowaliśmy się na Pańskie warunki".
14. #wygryw ^^
  • 44
@InnyKtosek: Miałem podobnie, w sensie, myślałem, że chodzi o #!$%@?ą pracę w dziwnej firmie. Okazało się, że jest to zewn. firma robiąca dla korpo, ciekawa praca, a zarzuciłem wymaganiami i wyższymi stawkami. Po zrobieniu dodatkowych zadań - zgodzili się. Jak widać nie tylko lewactwo wygrywa roszczeniami ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@InnyKtosek: szacunek za otwartość z zarobkami :) Moim skromnym zdaniem są to dobre pieniądze, ale też nie przesadzałbym że aż tak wygórowane. Kto wie, może akurat tymi warunkami zaimponowałeś pracodawcy i stwierdził że "człowiek się ceni, to zapewne dobry programista - biere" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Niestety, ale tak już jest że jeżeli mówimy o kilku największych miastach w Polsce, to zarobki programistów (i nie tylko) można
@adiqq: Ja wiem, że zarobki programistów sięgają tych magicznych 10k a nawet więcej ale to są zarobki starszych programistów, kierowników projektów itd. Ja jestem młodszym programistą ;)
@InnyKtosek: Nie znam się dokładnie na waw, ale jak normalnie młodszy programista dostaje gdzieś (strzelam) 2,5k netto to można przyjąć że dla juniora jest tam osiągalne 4-6k (zależnie od doświadczenia i wiedzy oczywiście, bo to że ktoś idzie na juniora nie zawsze znaczy że wie mniej lub jest gorszym programistą).
szacunek za otwartość z zarobkami :) Moim skromnym zdaniem są to dobre pieniądze, ale też nie przesadzałbym że aż tak wygórowane.


@adiqq: 6k na rękę niemal-bez-doświadczenia? To jest ponad 10k brutto. No sorry ale nawet na IT to jednak miał farta, że go wzięli. Może dostrzegli potencjał, a może po próbnym poleci.
Dla OPa to szansa się ładnie podciągnąć zawodowo. Tylko musi teraz pokazać, że jest wart tej pensji.