Wpis z mikrobloga

Mam dosyć niecodzienne pytanie, przyjmijmy, że chcę przebić zamkowy mur o grubości dajmy metra. Chcę go przebić uwaga człowiekiem o wadze 80kg. Takie rzeczy jak prędkość tego ciała póki co pomijamy.

1. Byłoby to w ogóle możliwe?
2. Jeśli tak, to jaką prędkość musiałby osiągnąć?

#fizyka #rozkminy
  • 14
@XAIMEII: jednym człowiekiem raczej byś nie dał rady...... No chyba że uzyskałbyś prożnię i rozpędził człowieka do kilkuset tysięcy km/h. Znacznie lepsze było by użycie większej ilości ludzi. rzucając po kolei np. 50tys. człeków, miałbyś szanse na rozwalenie muru
@XAIMEII: F=m*a <- podstawowy wzór na siłę. I jeszcze jest ten na energię kinetyczną ten z prędkością do kwadratu. Tylko nie wiem jak by to wyglądało z człowiekiem który jest w kilkudziesięciu procentach złożony z wody. Inaczej byłoby gdybyś rzucał kamieniem który tyle waży.
@XAIMEII: Wg fizyki było by to możliwe, ale tak jak napisał Kendziu666 wymagało by ogromnych energii tj ogromnej prędkości lecącego człowieka. Ciało "miękkie" przy zderzeniu z ciałem znacznie sztywniejszym zaczyna tuż po kontakcie zachowywać się jak "worek z grochem". Jeśli głowa pierwsza przydzwoni w mur to zostanie wyhamowana (przekaże swoją energię murowi), ale tułów i nogi jeszcze tego nie odczują i dalej będą leciały aż do momentu kiedy to same zetkną
@XAIMEII: Taka prędkość minimalna na pewno istnieje bo jakbyś rozpędził ciało do np. 10% prędkości światła to nie tylko rozwaliłbyś mur, ale i uzyskał wybuch porównywalny z jądrowymi.
@XAIMEII: Chciałbym przebić warstwę ludzi o szerokości metra murem zamkowym o wadze 80 kg. Czy jest to możliwe? Obliczenia pominąć, wzory również. ( ͡° ͜ʖ ͡°)