Wpis z mikrobloga

Mam pytanie odnośnie operatorów komórkowych. Trochę skomplikowane, ale panowie z T-Mobile mi nie pomagają. Po 4 dniach od mojego maila potrafili napisać raptem DWA zdania mówiące "nie da się, elo". Historia:

jest sobie numer 123456789 (główny bohater opowiadania)

numer jest w T-Mobile, umowa w Mixie (przeszła na czas nieokreślony, bo wszystkie doładowania wykonano)

właścicielem numeru (widniejącym na umowie) jest pan X

użytkownikiem numeru jest pan Y (bo kiedyś miał <18 lat)

pan Y chciałby przenieść numer do innej sieci, ale chciałby przy okazji stać się właścicielem numeru (pan Y ma 18+ lat i nie chce mieć związanych rąk, co więcej pan X chętnie pozbędzie się praw do numeru/zrzecze się ich na korzyść pana Y, bo to w końcu jeden problem mniej)

sieć konkurencyjna mówi, że jak tam umowa na pana X, to tutaj też właścicielem musi być pan X

pan Y tak nie chce i udaje się do salonu T-Mobile

"proszę napisać wypowiedzenie umowy i wysłać do Warszawy do T-Mobile"

"i potem będę mógł go zarejestrować (na siebie) i przenieść go do innej sieci?"

"tak tak, do widzenia"


Czy to na pewno tak działa? Koleś nie był chętny do rozmowy, a gdy usłyszał "przenieść do innej sieci" to mało mi oczu nie wydłubał.

[aktualizacja]

Znalazłem również opcję przeniesienia numeru z Mixa na kartę (5 dni oczekiwania), zarejestrowanie numeru na pana Y i wtedy nie ma problemu z przeniesieniem numeru do innej sieci. Nie wiem już która opcja jest logiczna, sprawna i sensowna. :P

Gdyby znalazł się ktoś, kto mi to wytłumaczy jak najszybciej i najlepiej zrobić - byłbym bardzo wdzięczny za pomoc. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tagi: #orange #tmobile #play #plus #telefony #kiciochpyta #pytanie
  • 9
@MathGuy: Przecież oba rozwiązania, które podałeś są identyczne. Najszybciej będzie przenieść numer w ciągu 1 dnia do innego operatora na kartę i tam przerejestrować. Play robi to od ręki. Plus chyba też. Orange w wybranych salonach.
@MathGuy: wydaje mi się, że wystarczy zrobić cesję umowy w salonie, a później po prostu przenosisz numer do innego operatora już na siebie. Mam podobną sytuacje(abonament) i wlasnie tak mam zamiar zrobic.
@wyimaginowanyktos: Czy coś trzeba dołączać wypowiedzenia umowy? Napisałem, że wypowiadam blabla z zachowaniem okresu wypowiedzenia i że chcę przenieść numer do T-Mobile na kartę, a pod spodem nr tel (na który podpisano umowę), pesel, seria i nr dowodu osobistego, hasło z umowy i nr seryjny karty sim.