Wpis z mikrobloga

Wlasnie bylem swiadkiem najbardziej absurdalnego poscigu w historii. Ide se obok placu zabaw, dzieciaki w wieku 7-10 strzelaja se petardami Picolo (wnioskuje po odglosie pierdniecia). Nagle pod plac zabaw na miejsce zbrodni wjezdza fura strazy miejskiej. Na sygnale! Wyskakuje dwoch typa (wiek 30-40) i rusza sprintem w kierunku oprawcow. Mowiac sprintem mam na mysli tempo wolniejsze od mojego biegu tylem po #!$%@? 0,7l. Dzieciaki byly chyba tak zaskoczone nieporadnoscia naszych obroncow porzadku na ulicach, ze daly im jeszcze 5 sekund handicapu i dopiero zaczely #!$%@?. Po mniej wiecej 30 metrach poscigu miejscy bohaterzy skapitulowali dyszac przy tym jakby #!$%@? ukonczyli triathlon. Gangsterka w Wejherowie.
#wejherowo #strazmiejska ##!$%@? #niemoje
  • 20
@godotow: Chyba jednak nie masz racji z tym handicapem. W tej sytuacji bardziej pasuje jeżeli odniesiemy się do handicapu z branży bukmacherskiej. Najprościej tłumacząc SM dostało fory w postaci dodatkowych 5 sekund.
@delo86:
To jest wlasnie ten sam handicap. Z zawodow sportowych [np. konnych, golfa] i bukmacherki.
I tak: zaklad moze byc typu handicap. I jezeli zaklad jest typu handicap slabsza druzyna zostaje wzmocniona. Tutaj SM dostajac +5s. Sam napisales: 'dostajac fory'. Jak wzmocnienie moze byc handicapem?

Dodam, ze kiedys rowniez blednie rozumialem i poslugiwalem sie tym terminem [mocno grajac u bukow]
@godotow: Pracuje w branży bukmacherskiej więc wydaje mi się, że całkiem dobrze rozumiem te terminy. Może na przykładzie zakładów sportowych wyjaśnię dlaczego użyłem sformułowania, że SM dostało fory (dostało dodatkowy czas aby wyrównać szanse, ewentualnie tak jak Ty napisałeś, zostało wzmocnione). Mamy dwie drużyny, Legia v Barcelona. Barcelona jest zdecydowanym faworytem spotkania ale co w sytuacji gdy postawimy na Handicap + 2 dla Legii (czyli Legia dostanie fory w postaci dwóch
@delo86: rozumiem, ale :)
slowo handicap ma jednoznaczne tlumaczenie. Zostalo zapożyczone z angielskiego i w tym przypadku jest prawdopodobnie uzywane niepoprawnie. Zastap handicap odpowiednium tlumaczeniem w Twoim zdaniu: faworyt (czyli dzieciaki) były na utrudnieniu [handicapie] -5 sekund lub SM było na utrudnieniu [handicapie] +5 sekund. To jak na minusie dodatnim i minusie ujemnym. Chodzi mi o logiczne i sensowne podejscie. Doskonale rozumiem i Twoje i OP przeslanie. Nie znaczy to wcale