Wpis z mikrobloga

Pare lat temu bylem na Allianz Arena na cwiercfinalowym meczu LM Bayernu z Juventusem - po bardzo prowokacyjnej grze obecnie swiezego nabytku zespolu z Monachium, razem z 60 tysiacami ludzi zdzieralem gardlo krzyczac "Vidal, du Arschloch!" - ten moment pozostanie mi chyba w pamieci do konca zycia - szczegolnie ze na drugi dzien mialem rozmowe kwalifikacyjna do obecnej pracy (pierwszej powaznej na emigracji), gdzie stawilem sie ledwo mowiac i tlumaczac to zdartym gardlem po meczu. Wtedy tez okazalo sie, ze szef siedzial dzien wczesniej po drugiej stronie trybun w koszulce w bialo-czarne pasy ;)

Jego gra w tamtym spotkaniu tak wryla mi sie w pamiec, ze dzis dziwnie patrzy mi sie na niego w czerwonej koszulce z logo bawarskiego klubu - to chyba podobne uczucie jakie musieli odczuwac kibice Barcelony, kiedy Luis Figo przeszedl do Realu. To chyba kolejny gwozdz do trumny dawnego Bayernu, a zarazem kolejny krok do stworzenia niemieckiego odpowiednika Galacticos - bezplciowego zespolu w ktorym liczy sie wartosc marketingowa zawodnikow, zamiast zaciecia i woli walki.*

#bayern #pilkanozna #oswiadczeniezdupy #glupierozkminy #vidalcwel

*bez obrazy Panowie kibicujacy Realowi, po prostu takie wrazenie odnosze patrzac na ten zespol, nie jest to prowokancja ;)

PS. Prawilnie przypominam eksperckie wykopowe opinie na temat potencjalnego transferu Vidala do Bayernu :) http://www.wykop.pl/wpis/13535133 *

  • 12
- to chyba podobne uczucie jakie musieli odczuwac kibice Barcelony, kiedy Luis Figo przeszedl do Realu


@Triplesix: porownales uczucia... wczesniej piszac ze dziwnie Ci sie patrzy... na Figo nie patrzylo sie dziwnie, patrzylo sie z pogarda, jak na podczlowieka bez honoru, jak najwiekszego wroga.

Ogolnie to Cie rozumiem i calkiem ladnie to wszystko napisales, ale porownanie imo troszke nietrafne, ale moze ma wplyw na sytuacje moj avatar ;)
@Perlo: chodzilo mi o to, ze przejscie Figo to byla zdrada - tak samo czuje sie teraz jako kibic Bayernu, zarzad zdradzil dawne wartosci i coraz bardziej odwraca sie od kibicow, spogladajac bardziej chciwym okiem w strone zarobkow - moze analogia jest wyolbrzymiona, ale moj zawod z powodu tego transferu moge porownac do tej sytuacji o ktorej wspomnialem wczesniej.

PS. Zabierz Guardiole z powrotem ;)
@Perlo: jak dla mnie to moze byc pomywaczem albo prezenterem cheerleaderek, ale zalatw mu jakas fuche w Katalonii zebym juz nie musial go ogladac na Allianz bo krew mnie zalewa, i pozniej nie widze co sie dzieje na boisku.
@Perlo: zmienil styl Bayernu, wynikowo wyszlo moze i w porzadku, ale druzyna jako taka zmienila sie z walczacej maszyny gotowej oderwac przeciwnikowi glowe w 90 minucie w kotka z wykopowego gifa - lubi go wiecej osob niz gif z wscieklym Oliverem Kahnem, ale jednak odbior dla fanow Olivera jest bardzo negatywny ;)
@Triplesix: Nastawienie na wynik, organizacje gry i oszczedzanie sil. W dluzszej perspektywie ma to sens, a skoro sa i wyniki (bo przeciez w LM nie bylo zle, liga lajtem itd) to nie widze powodu do az tak ostrej krytyki ;)
@Perlo: krytyka z mojej strony sprowadza sie do tego, ze Guardiola zamiast wniesc cos nowego do niemal idealnej druzyny zdecydowal sie stworzyc karykature dawnej Barcelony - styl gry, transfery, odejscie ikon takich jak Müller-Wohlfahrt czy Schweinsteiger za jego kadencji.. do tego po drodze odsiadka Hoenessa (to akurat nie wina Pepa ;) ) i duch druzyny gdzies sie zgubil, stad moje gorzkie zale.