Wpis z mikrobloga

@redheart: nie zrozumiałeś. Nie wzięła się z dupy, tylko w pierwszej lidze nie gra się w piłkę. Kto chce tam grać ładną dla oka piłkę zostanie szybko skarcony, minimalizm jest tam najważniejszy. I tym minimalizmem wygrywa się ligę. Bełchatów czy Łęczna jak awansowali rok temu też nie grali jakiegoś wielkiego futbolu. No i a propos tej przepaści to właśnie ten Bełchatów czy Łęczna sobie całkiem nieźle radzili w Ekstraklasie. O ile
@Adams_GA: W I lidze to awansują kluby które tego w tym momencie chcą i mają kasę na to.

No a Wisła Płock idealnie potwierdza moją opinię, większość meczów wygrana jakąś wymęczoną jedną bramką.

@Adams_GA: Wisła miała najlepszą obronę. Zobacz sobie bilans na wyjeździe.
@Postronny: nie ma to znaczenia. Porównując te dwie ligi trzeba brać pod uwagę 1) że jest to liga amatorska 2) mogłaby w ogóle nie istnieć gdyby poszerzyć Ekstraklasę 3) zupełnie inaczej się tam gra 4) połowa Ekstraklasy miałaby problem z graniem w 1. lidze 5) Większość ekip Ekstraklasy jest w gazie po krótkich wakacjach, a Zagłębie i Termalica mieli 3 miesiące wakacji.
@Adams_GA: i starasz się udowodnić ze minimalizm przy wygrywaniu jest tym czynnikiem który decyduje ze beniaminki sobie zazwyczaj nie radzą w ekstraklasie? To nadal się nie trzyma kupy bo stwierdzenie "minimalizm" jest na tyle ogólne ze ciężko z tego jakiekolwiek wnioski wyciągnąć.
@redheart: ile meczów 1. ligi obejrzałeś w zeszłym sezonie? Bo ja ponad 40. A jak beniaminki sobie nie radzą powiedz mi? Ja piszę tylko o Termalice, która nie grała w 1. lidze jakiejś ładnej kombinacyjnej piłki w przeciwieństwie do Zagłębia i dlatego to Zagłębie się utrzyma, a Termalica poleci na pysk.
2009/2010 Górnik i Widzew awansowali, w Ekstraklasie odpowiednio Górnik 6 i Widzew 10
2010/2011 ŁKS i Podbeskidzie, Podbeskidzie się utrzymało
@Adams_GA: i co probujesz tym udowodnić? Bo nie rozumiem. Sprawa jest nadzwyczaj prosta - Zagłębie i Termalica uzyksaly awans nie za to że komuś się tak spodobało i dał im licencje na grę w ekstraklasie, tylko same go sobie wywalczyly dobra gra, która oddzielila ich znacznie od reszty stawki.

A co do tej przepaści to ciężko się o tym rozmawia bo 1. liga to jest liga amatorska, gdybyś wysłał Koronę czy
@Adams_GA: no stwierdziles że 1. liga jest amatorska i Piast miałby problem żeby ugrać 5. miejsce O ile z Koroną może byłbym w stanie pójść na jakiś kompromis, o tyle kadra Piasta nie jest słabsza od tej Chojniczanki, Dolcanu, Wisły, Olimpii czy Stomilu, a na pewno nie #!$%@? amatorska jak to okresliles XD
@redheart: pierwsza liga jest amatorska według przepisów, nie ma żadnego wsparcia finansowego. Ale ty nie porównuj kadr. Porównaj sobie sposób gry. Pojedziesz do drwali z Chojnic albo Siedlec, przekopią Cię, przepchają i tyle będziesz miał z gry. Serio obejrzyj sobie jakiś mecz 1. ligi
@Adams_GA: oglądam od czasu do czasu i wiem jak wygląda. Ale nigdy drwalstwo i siła fizyczną nie przebija doświadczenia, lepszego wyszkolenia technicznego i lepszej kultury gry. Nawet jeśli te powyższe umiejętności są niewielkie w obu ligach to nadal są wyższe po stronę zespołu z ekstraklasy i to jest przede wszystkim czynnik przewazajacy.