Wpis z mikrobloga

A gdyby tak zebrać listę argumentów na dane "zarzuty" wobec #wolnyrynek ?
Aby potem szybko odpisywać socjalistom, komunistom bez pisania tego samego w kółko od nowa.

Ja zaczynam tutaj
http://www.wykop.pl/wpis/13661801/#comment-43986557
( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ktoś dorzuci swoje 3 grosze? #4konserwy #4kuce #ankap #korwin #knp #koliber

wołam potencjalnie zainteresowanych @Siotson @K_R_S @szasznik @swoj_chlop @daj_pan_spokoj @RPG-7
  • 62
Ja i jakieś 90%+ Polaków chce jakiejś formy państwa opiekuńczego, więc pozostała kilkuprocentowa, acz hałaśliwa grupka (w dużej mierze bezrobotnych studentów/licealistów, choć nie zawsze) może sobie po prostu wyjechać z kraju skoro im tak źle.


@ration: Może ty i reszta wyjedziecie? Dlaczego ty i te twoje 90% nie obłożycie się podatkami i nie będzie sobie pomagać a mnie zostawicie w spokoju? Nie chce płacić i nie chce państwowej pomocy.

trudno, żeby
"Może ty i reszta wyjedziecie?"

Nie, bo tak jak powiedziałem: nie będzie się cały kraj dostosowywał do żądań małej, nieco sekciarskiej (patrząc na fanatyzm zwolenników Korwina) grupki.

"Dlaczego ty i te twoje 90% nie obłożycie się podatkami i nie będzie sobie pomagać a mnie zostawicie w spokoju? Nie chce płacić i nie chce państwowej pomocy."

Między innymi z następującego powodu:

Ludzie nie podejmują rozsądnych wyborów finansowych, tym samym stopniowo wpędzając się w