Wpis z mikrobloga

Mirki czy wiadomo co Kukiz uwaza odnosnie NFZ? On ponoc uważa lekarzy za politycznych i gospodarczych ekspertów i jeszcze nie daj Boże kolejnym ministrem zdrowia będzie lekarz.
Czy jest szansa że kontrakty z lekarzami którzy szkodzą ludziom, robią przekręty, lewe rachunki , lub doją na maksa podatników a leczą kumpli albo tak jak mnie dadzą szkodliwe leki bez badań a następni będa leczyć konsekwencje za granicą stracą kontrakty z narodowym funduszem złodziei?
Czy jest szansa że będzie ustawowy zakaz chronienia się konowałów wzajemnie i jeżeli jeden wie że jego kolega otruł, połamał albo oślepił pacjenta to ma obowiązek poinformować o tym rodzinę a nie kryć kumpla?

#zdrowie #nfz #sluzbazdrowia #leczenie #4konserwy #korwin #kukiz

#polityka
  • 21
@ripp1337:
Tak bo to jest jedyna szansa żeby coś zmienić. PIS musi mieć koalicjanta który nie pozwoli żeby wszystko zostało po staremu pod nowym szyldem. Poza tym to jest argument dla lekarzy żeby nie myśleli że wolno im robic co chcą za naszą kasę bez żadnych konsekwencji. To jest jedyna grupa zawodowa poza urzędnikami która nie ponosi żadnych konsekwencji za swoją pracę i jedna z nielicznych która ma wspisaną w przepisach
@ex-03:
Nie mam konta na fejsie ale stawiam dobre whisky każdemu kto poruszy ten temat z perspektywy pokrzywdzonych pacjentów i namówi Kukiza na pogonienie tych konowałów.
Pacjent MUSI mieć bata na nich. Normalnie batem jest kasa, ale skoro biorą szmal z naszych podatków to musi być inny instrument skuteczny i szybki.
I nie jakieś pisanie do izb lekarskich , podstawianie się i informowanie ich kumpli że jest tu jeden niepokorny co
@ex-03:
Jak się dowiesz i przedstawisz problem to whisky będzie czekac.
To co mnie martwi to to że on chce oddać sektor medyczny "ekspertom" a za ekspertów uważa ...lekarzy.
To tak jakby regulacje handlu bronią oddać mafii.
@zielonek1000: Chyba nigdy nie miałeś styczności z żadnym dochodzeniem odszkodowawczym w sprawach medycznych. Lekarze od 2 lat mają już obowiązkowe ubezpieczenia od błędów (płacą po kilka tyś. rocznie - zweryfikowane info), a i sądy coraz chętniej zasądzają wyższe kary. Nie mów, że lekarze nie ponoszą odpowiedzialności bo ponoszą i to niewspółmierną do swojej stawki godzinowej ( podpowiem, że lekarz pracujący na etat (co i tak jest rzadkością) za 168 godzin w
@ex-03: Jakich ekspertów? Każda partia ma za sobą rzekomych ekspertów, tylko ze nie może ich zbytnio słuchać, bo ludziom by się to nie spodobało. Zresztą każdy ekspert ma inne zdanie i ciężko raczej zakładać, że ci od Kukiza mają 100% racji, a ich koncepcje są wykonalne.

@zielonek1000: Nic się nie zmieni, dopóki przeciętny Polak nie nauczy się, jak żyć w społeczeństwie, tj. przestanie kraść, kłamać i kierować się krótkowzrocznym egoizmem.
@zielonek1000: Powiem tak, już teraz sektor medyczny oddany jest urzędnikom, którzy nie są lekarzami (NFZ) i niektóre zabiegi są wycenione za wysoko, a znaczna część za nisko przez co nie opłaca się np. leczyć dzieci i zamykane są masowo oddziały dziecięce.

Więc tak nieeksperci zarządzają służbą zdrowia. Przykro mi ale kompletnie się na tym znasz, kierujesz się jakimiś uprzedzeniami u podstaw których leży strach lub niewiedza. Porozmawiaj z jakimś ordynatorem lub
@kazelot91:
A właśnie byłem ostatnio u ordynatora.
Dał mi lek , zapytałem jaki?
Powiedzłał: To się pan dowie!
Recepta nabazgrana jak u dyslektyka w gimnazjum ze zwyrodnieniem stawu nadgarstkowo-śródręcznego po pijaku.
To sie dowiedziałem że dał mi ziołówkę za 70PLN najdroższą wersję który kiedyś zresztą żarłem oczywiście bezskutecznie.
Ćwok nawet wywiadu nie zrobił, stale przerywał a na końcu wcisnął mi szajs z którego ma prowizję.
DObrze że lek jest mało szkodliwy
@ripp1337: nie wiem jakich ekspertów mają partie, ale Kukiz chce korzystać z pracy CAS, Fundacji Małych i Średnich Przedsiębiorców itp. Jest grupa o zbieżnych poglądach, która obecnie ze sobą współpracuje, żeby stworzyć najlepsze rozwiązanie. Dla mnie uproszczenie prawa podatkowego i odciążenie przedsiębiorców jest kluczowe. Kukiz jedyne co chce "zniszczyć" to obecna ordynacja, która jest tragiczna.
@zielonek1000: To faktycznie trafiłeś na coś dziwnego, szczerze wątpię żeby ordynator tak postępował, bo akurat za błędy na swoim oddziale odpowiada on bezpośrednio. Ciężko mi uwierzyć, ale uwierz większość lekarzy jest taka sama jak społeczeństwo czyli przeciętna. Są wyjątkowo dobrzy lekarze jak i wyjątkowe konowały. Zmień szpital/przychodnie i powinno być ok, ewentualnie załóż sprawę lub zainteresuj prokuraturę jeśli faktycznie byłeś uczulony i ten lek mógł ci zaszkodzić.

Co do tego że
@kazelot91:
Lekarz to stary dziadek, może podam jego nazwisko jak będę miał gorszy nastrój.
W przychodni był chyba okazjonalnie.
Natomiast to jest jeszcze nic!!!
Stary jak ja bym CI opowiedział wszystko to byś z butów wyskoczył.
Podam może 5 przykładów.
1. nawalony neurolog myli odcinki prześwietlenia mri i opisuje dodatkowo nie moje zdjęcie a nowy opis kosztuje mnie 300 pln i kilaset km podróży.
2. Technik opisuje zdjecie mojego ojca bo
@zielonek1000: Gdzie Ty mieszkasz? Nie zazdroszczę takich lekarzy. Chociaż sam miałem kiedyś sytuację podobną. Ręka w gipsie, idę dwa dni później na kontrolę, nic nie mówię, a lekarz (inny) czytając gazetę, zerknął i mówi: "zdejmujemy". Pytam się jak to tak, przedwczoraj założone. Lekarz popatrzył jeszcze raz i "a to nie zdejmujemy proszę przyjść za tydzień" ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tylko, że to jedyna taka sytuacja, tak to
@zielonek1000: punkty 1(szczególnie),3,5 do zweryfikowania przez prokuraturę. Pozostałe punkty to nie kwestia lekarzy tylko organizacji (czyli ewentualnie ordynatora i dyrektora szpitala) oraz procedur i przepisów wymyślanych nie przez lekarzy. Naprawdę warto zgłaszać takie rzeczy do odpowiednich służb chociażby dla innych (proces pewnie potrwa 1,5-2 lat i biegli sądowi orzekną czy faktycznie doszło do błędów, a z dzisiejszymi ubezpieczeniami lekarzy spokojnie można setki tys uzyskać).